ایده‎های فوق‎العاده برای مرتب کردن خانه

۷
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر دنبال یافتن تکنیک‌های جدید برای تمیز و مرتب نگه داشتن خانه‌ی خود هستید، این مقاله را تا انتها بخوانید.
مرتب کردن خانه

مرتب کردن خانه کاری سخت اما ضروری است؛ زیرا اگر فقط چند روز از فضا و وسایل موجود در کابینت‎ها، کشوها و کمدها غافل شوید؛ با محیطی به‎هم ریخته و بی سامانی روبه‎رو خواهید شد که مرتب کردنش به مراتب سخت‎تر از قبل است.

با توجه به اهمیت این موضوع، برای داشتن خانه‎ای مرتب چند راهکار اساسی و کاربردی را با شما در میان خواهیم گذاشت تا با اجرای آن‎ها بتوانید همه گوشه و کنار خانه‎ی خود را در تمیز کرده و منزلی مرتب داشته باشید.

 همه ما دوست داریم کشوهایی مرتب داشته باشیم. از کشوهای آشپزخانه و کابینت‎های مواد خوراکی و ادویه گرفته تا کمد لباس و درون یخچال، اما همیشه به دلیل وجود تعداد زیاد وسایل، شاهد بی‎نظمی‎های مداوم در این بخش‎ها هستیم. ولی خوب است بدانید که به واسطه اضافه یا کم کردن مجموعه‎ای از وسایل و ظروف، می‎توانید همه این فضاها را به بهترین حالت ممکن سازمان‎دهی کنید.

برای مرتب کردن کابینت‎ها بهتر است که وسایل موجود را از طریق سایزبندی و قرار دادن آن‎ها در داخل هم مرتب کنید. در این شیوه دیگر ظروف شما پراکنده نخواهند بود.

مرتب کردن خانه

 

مرتب کردن آشپزخانه و به‎خصوص یخچال، یکی از دغدغه‎های مهم افراد است. یکی از راه‎های کم‎هزینه، ساده و راحت که در این خصوص وجود دارد، استفاده از سبدهای توری پلاستیکی یا فلزی است. این جعبه‎ها را می‎توانید بر اساس اندازه قفسه‎های یخچال خود، بخرید.

مرتب کردن یخچال

اتاق خواب نیز یکی از محیط‎های بسیار مهم خانه است که باید با دقت فراوان نسبت به مرتب کردن آن اقدام کرد، مخصوصاً اتاق کودکان که به علت وجود اسباب‎بازی، لباس و وسیله‎های متعدد همواره شلوغ و آشفته به نظر می‎رسد. برای دستیابی به این هدف می‎توانید با درست کردن جعبه‎های چوبی و نصب آن‎ها در گوشه‎ای از اتاق، علاوه بر ایجاد محیطی برای سامان دادن وسیله‎های نام‎برده، محیطی دلپذیر برای نشستن و یا مطالعه کردن نیز برای خود مهیا کنید.

اتاق خواب

برگرفته از سایت روزیاتو

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان در تاریک‌ترین گوشه‌ خانه رشد می‌کنند

گیاهان آپارتمانی نیز مانند انسان‌ها با تغییرات سازگار هستند. آیا می‌دانستید که بعضی گیاهان…