۱۱ ایده آب نما برای فضای کوچک

۵
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
وجود آب در محوطه و فضای سبز باعث ایجاد حس طروات می‌شود. به‌همین سبب بسیاری از افراد به کمک ابزارهای مختلف آب را به فضای سبز می‌افزایند.
آب نما برای فضای کوچک

جریان آب بسیار تماشایی است و صدای آن هم موجب آرامش می‌شود. اگر شما یک باغچه یا باغ کوچک، تراس یا پاسیو داشته باشید؛ به وسیله آب‌نما، پرندگان و حیونات کوچک را به فضای خود دعوت می‌کنید. به‌طور کلی؛ وجود آب یکی از اِلِمان‌های فضاسازی است. در این مطلب چند نمونه از آب نما برای فضای کوچک معرفی می‌شود تا از آن‌ها ایده بگیرید.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا؛ عنصر آب را می‌توان به کوچک‎ترین محوطه‌های سبز افزود. تنها چیزی که نیاز دارید؛ یک حوض کوچک یا یک آب‌نمای کوچک است. اگر در نزدیکی فضای شما یک شیر آب وجود دارد، با یک پمپ می‌توانید آب را به جریان بیاندازید.

تمایل دارید کمی آرامش به زندگی‌تان بیاورید؟ پس با این مطلب همراه ما باشید.

آب‌ نما برای فضای کوچک
تصویر: استودیو طراحی بی.ام (B.M)

در این تصویر یک آب‌نمای باریکی می‌بینید که آب را به حوضی باریک و مستطیل‎شکل انتقال می‌دهد. اگر فضای شما باریک و کوچک است، این نمونه ایده خوبی برای شما است.

آب‌نمای دیواری
تصویر: Change of Seasons

در این پاسیوی کوچک، سه آب‌نمای دیواری تعبیه شده است که آب را روی سنگ‌های کوچکی که در زیر آن قرار داده‎اند، جاری می‌کند و تداعی کننده آبشار است.

آب نمای یخ و آتش
تصویر: Cooke Furniture

پشت این آتشدان؛ یک شیشه برای جاری ساختن آب قرار دارد و چنین به‌نظر می‌آید که یخ و آتش در کنار یکدیگر قرار دارند. این آب ‎نما برای فضای کوچک ، بسیار مناسب است.

آب‌ نما برای فضای کوچک با گیاهان آبزی
تصویر: Aquatics Dragonfly

با قرار دادن یک ظرف سرامیکی زیبا و افزودن چند گیاه آبزی، مانند نیلوفر و پاپیروس؛ می‌توان یک آب‌‌نمای زیبا ساخت.

آب نما روی پلکان
تصویر: DIY Network

اگر در باغ شما فضایی برای تعبیه آب‌‎نما وجود ندارد، زمان آن رسیده که خلاقیت خود را به کار بگیرید. صاحب این خانه از چند آب‌پاش قلعی برای ساخت آب‌نما، روی پلکان خانه‌اش استفاده کرده است.

آب‌ نما برای فضای کوچک با فواره
تصویر: محوطه سازی هریسون

یک فواره کوچک آب را به بالا می‌پاشد و به این شکل یک تصویر زیبای معماری خلق می‌کند.

آب نما
تصویر: HGTV

با تعبیه یک پمپ می‌توانید آب را به جریان اندازید و با استفاده از یک مخزن و افزودن تعدادی گیاه آبزی، یک آب‌نمای زیبا خواهید داشت.

آب نمای دو تایی
تصویر: دبورا کارل

با تعبیه دو آب‌نما در ابعاد مختلف می‌توان یک آب‌نمای متفاوت خلق کرد؛ جریان آب، هوای مناسب و سکوتی زیبا و عمیق می‌تواند پرندگان خوش‎صدا را به سمت خود بکشاند.

قرار دادن چند حباب در آب نما
تصویر: مجله غروب خورشید

می‌توانید در آب‌نما از چند حباب شیشه‌ای رنگی استفاده کنید که روی آب شناور می‌مانند. همچنین از ظرف‌هایی استفاده کنید که کمتر در یک آب‌نما  استفاده شده باشند؛ به این ترتیب طراحی متفاوتی خواهید داشت.

تعبیه لامپ در آب نما
تصویر: مجله غروب خورشید

می‌توانید در آب‌نمای خود از چراغ‌های کوچک استفاده کنید و آن‌ها را داخل آب بگذارید.

آب‌نمای ستونی
تصویر: Water Features Direct

ممکن است این آب‌نمای ستونی، بزرگ به نظر برسد. شما می‌توانید برای فضاهای کوچک از نمونه‌های کوچک‎تر این مدل آب‌نما استفاده کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون از  مجله دلتا دیدن کنید.

منبع: Freshome

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…