خانه سلامتی با خوردن کدام غذاها لاغر می‌شوید؟

با خوردن کدام غذاها لاغر می‌شوید؟

۱۱
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر دنبال غذا برای لاغری هستید، این چند خوراکی مفید و چربی‌سوز را امتحان کنید.
غذا برای لاغری

مصرف غذاهای چربی‌سوز در طول زمان باعث کاهش وزن می‌شود. غذاهای چربی‌سوز به افرادی کمک می‌کند که به علت تحریک متابولیسم، کاهش اشتها یا کاهش مصرف مواد غذایی، چربی بیشتری تولید می‌کنند. همه مواد غذایی متابولیسم را تحریک می‌کنند؛ اما بعضی از غذاها مثل فلفل قرمز ممکن است تأثیر بیشتری بر متابولیسم داشته باشد. خوردن این غذاها باعث کاهش وزن می‌شود. اگر دنبال غذا برای لاغری هستید، این چند خوراکی مفید و چربی‌سوز را امتحان کنید.

آجیل

خوردن آجیل به‌طور منظم گرسنگی را کاهش می‌دهد و سطح انرژی را بالا می‌برد. آجیل بسیار مغذی است و پروتئین و چربی دارد که هر دو برای رفع گرسنگی در طول دوره‌های طولانی مفید هستند.

ماهی‎های چرب

ماهی نیز پروتئین بالایی دارد. پروتئین غذایی می‌تواند گرسنگی را جبران کند و مانع از این شود که به ریزه‌خواری روی بیاورید. این روش در کاهش وزن، یک ترفند موثر محسوب می‌شود.

ماست

ماست حاوی انواع مختلفی از پروتئین است. خوردن ماست با پروتئین بالا می‌تواند به کنترل اشتها، جبران گرسنگی و کاهش مصرف مواد غذایی منجر شود. اگر نمی‌توانید به‌تنهایی ماست میل کنید، سعی کنید ماست را کنار غذاهای مختلف مصرف کنید.

نخود فرنگی

نخود، حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر است و کربوهیدرات‌های پیچیده‌ای دارد که منبع انرژی به‌شمار می‌روند. نخود فرنگی پروتئین هم دارد که به فرد احساس سیری می‌دهد.

تخم مرغ

تخم مرغ غنی از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مهم برای سلامتی است و مصرف به‌ اندازه آن باعث بهبود وضعیت سلامت می‌شود. همچنین یک منبع عالی از پروتئین محسوب می‌شود و به کنترل اشتها کمک می‌کند.

لاغری

فلفل تند

فلفل تند یکی از ادویه‌جاتی است که در کاهش وزن بسیار موثر واقع می‌شود. اگر عادت به خوردن غذاهای تند ندارید، بهتر است در روش تغذیه‌ی خود تجدید نظر کنید و به خوراک روزانه خود فلفل بیفزایید.

روغن نارگیل

بعضی تصور می‌کنند که نمی‌توان روغن نارگیل را خورد. اما نه‌تنها چنین نیست؛ بلکه روغن نارگیل حاوی سطح بالایی از تری‌گلیسیریدهای متوسط زنجیره‌ای است و به روند کاهش وزن سرعت می‌بخشد.

چای سبز

چای سبز منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها است و به بهبود وضعیت سلامت بسیار کمک می‌رساند. یکی از مزایای چای سبز چربی‌سوزی است که به لاغری منجر می‌شود. این نوشیدنی سالم را می‌توانید هر روز مصرف کنید.

منبع: سلامت نیوز

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…