راحت‌ترین روش ساخت مجسمه مفتولی در خانه

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دوست دارید خانه خود را با مجسمه‌های دکوری دست‌ساز خود زیبا کنید؟ یا حتی یک منبع درآمدی در خانه داشته باشید؟ این مقاله را از دست ندهید.
ساخت مجسمه مفتولی در خانه

مجسمه مفتولی یکی از انواع مجسمه‌های مدرن و شیک است که به‌تازگی مهمان خانه‌های زیادی شده است. ساخت مجسمه مفتولی در خانه می‌تواند علاوه بر جذاب بودن، به‌عنوان یک وسیله دکوراتیو شیک خانه شما را تزیین کند. همراه مجله اینترنتی دلتا ساخت این مجسمه‌ها را یاد بگیرید.

روش ساخت مجسمه مفتولی در خانه

ساخت مجسمه مفتولی در خانه می‌تواند یک فعالیت هنری جذاب و خلاقانه باشد. در اینجا به شما کمک خواهیم کرد با یک روش ساده به ساخت مجسمه مفتولی در خانه مشغول شوید.

مجسمه مفتولی گل

مواد لازم:

 • مفتول فلزی (مانند مفتول آهن یا مفتول مس)
 • قیچی
 • قلم مداد
 • ابزارهای تغییر شکل‌دهنده (مانند نازل‌ها، دستگاه خمیر مفتول و…)
 • پایه یا بستری برای نگهداری مجسمه (مانند چوب، سنگ یا پایه آهنی)

قفس مفتولی

مراحل ساخت:

 • ایده و طراحی: برای ساخت مجسمه مفتولی در خانه ابتدا ایده‌ای برای مجسمه خود داشته باشید. می‌توانید با قلم مداد روی کاغذ طرح و شکل موردنظرتان را طراحی کنید.
 • برش مفتول: مفتول را با استفاده از قیچی‌برش دهید. برش‌های موردنیاز را بر اساس طرح و شکل مجسمه انجام دهید. برای برش بهتر و دقیق‌تر، می‌توانید از ابزارهای تغییر شکل‌دهنده مفتول استفاده کنید.
 • خم کردن و شکل‌دادن مفتول: با استفاده از ابزارهای تغییر شکل‌دهنده مفتول، مفتول را به شکل‌های موردنظر خم کنید. می‌توانید از نازل‌ها، دستگاه خمیر مفتول و سایر ابزارها برای تغییر شکل مفتول استفاده کنید.
 • اتصال قطعات: در ساخت مجسمه مفتولی در خانه باید قطعات مفتولی را به هم متصل کنید. می‌توانید از مفتول‌های کوچک برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده کنید یا حتی آن‌ها را به یکدیگر بپیچید.

جعبه مفتولی

 • نگهداری و ثابت‌کردن مجسمه: مجسمه خود را روی پایه یا بستری قرار دهید تا ثابت شود. می‌توانید از چوب، سنگ، پایه آهنی یا هر مورد دیگری که با طرح مجسمه شما هماهنگی دارد، استفاده کنید. با استفاده از مفتول یا مواد دیگر، مجسمه را به پایه ببندید یا آن را روی پایه ثابت کنید تا در موقعیت مطلوب قرار گیرد.
 • تمیزکردن و پایان‌ کار: مجسمه خود را بادقت بررسی کنید و هر گونه برجستگی یا لغزندگی را برطرف و تصحیح کنید. سپس می‌توانید به تمیزکردن مجسمه بپردازید. آخرین کارهایی که برای ساخت مجسمه مفتولی در خانه باید انجام دهید، رنگ‌آمیزی، روکش دهی با مواد مختلف یا استفاده از اجسام تزیینی مانند پرچم‌ها، چراغ‌ها و … است.

در طول فرایند ساخت مجسمه مفتولی در خانه، به خلاقیت و ذوق خود اعتماد کنید و اجازه دهید ایده‌های خلاقانه شما شکوفا شوند. همچنین، در طراحی و ساخت مجسمه مفتولی، می‌توانید از منابع آموزشی و آموزش‌های آنلاین استفاده کنید تا تکنیک‌های مختلف را یاد بگیرید و بهترین نتیجه را به دست آورید.

اشکال انتزاعی مفتولی

پیشنهاد مطالعه: مطلب رنگ فیروزه‌ای انتخابی متفاوت برای دکوراسیون داخلی را بخوانید.
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۳ ترفند ساده و کم‌هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه

برای زندگی‌های پرسروصدا و پرمشغله امروزی، داشتن عایق صدا در خانه که به استراحت و آرامش بیش…