۵ عادت عجیب یک پادشاه دیوانه

۲۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جنون قدرت در کسانی‌که به مدت طولانی در سلطنت باقی می مانند امری رایج است. اتفاقی که منجر به عقاید و عاداتی دیوانه‌وار در آن‌ها می‌شود.
عادات عجیب پادشاهان

عادات عجیب پادشاهان به‌دلیل قدرت بی‌حد و مرز آن‌ها در طول تاریخ امری تکرار شونده بوده است. یکی از این پادشاهان با عادات عجیب و غریب، کالیگولای جنایتکار است.

کالیگولا (گایوس یولیوس سزار کالیگولا اگوستوس ژرمانیکوس) یکی از سرکوبگران و بدنام‌ترین امپراتوران رومی بود که در قرن اول میلادی حکمرانی می‌کرد. او در سال ۳۷ میلادی به عنوان امپراتور رومی به قدرت رسید و به زودی با رفتارهای خشونت‌آمیز و نامتعارف خود، شهرت جهانی پیدا کرد. کالیگولا در طول حکومت خود، با رفتارهای نامتعارف و خشونت‌آمیز خود، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

عادات عجیب پادشاهان

کالیگولا و عادات دیوانه‌وارش

او در طول سلطنت خود فجایع بسیاری به بار آورد و شهروندان خود را  وا می‌داشت تا خواسته‌های عجیب او را برآورده کنند. کالیگولا به سرکوب هرگونه اعتراض و نظر مخالف می‌پرداخت تا جایی‌که دستور قتل تمام سناتورهای خود را صادر کرد. کالیگولا به‌دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز و نامتعارف خود، در سال ۴۱ میلادی توسط گروهی از سناتورهای رومی به قتل رسید. اما شهرت نامطلوب او همچنان در ذهن مردم در سراسر جهان باقی است. در ادامه یک مورد از عادات عجیب پادشاهان دیوانه در تمام تاریخ را بررسی خواهیم کرد: عادات عجیب کالیگولا.

۱.حمام در سکه‌های طلا و  نوشیدن مروارید

علاقه به جواهرات گرانبها از عادات عجیب پادشاهان در تمامی تاریخ بوده است اما کالیگولا به طلا عشق می‌ورزید. او قطعات طلا و جواهر گرانبها  را در جایی شبیه به وان حمام می‌ریخت و  پای برهنه روی آن‌ها راه می‌رفت و بعد ساعت‌ها در آن‌ها غوطه‌ور می‌شد. او همچنین مرواریدهای طبیعی را در سرکه حل می‌کرد و می‌نوشید.

عادات عجیب پادشاهان

۲. ساخت معبد و مناسکی برای پرستیده شدن

او یک معبد با شکوه با مصالحی گرانبها ساخت و پیکره‌ای درست به ابعاد اندام خود از جنس سنگ و طلا در این معبد قرار داد تا مردم روزانه برای پرستش او به این معبد بروند. به تن این مجسمه هر روز همان لباس‌هایی پوشانده می‌شد که کالیگولا می‌پوشید و ثروتمندترین شهروندان رم تقاضای خدمت در این معبد را داشتند که افتخاری بزرگ محسوب می‌شد.

۳. انتخاب نام ژوپیتر برای خود

این پادشاه که از نام مستعار کالیگولا متنفر بود،ترجیح می‌داد او را به‌نام‌های خدایان روم باستان و به‌ویژه ژوپیتر (خدای صاعقه) بخوانند. به گفته مورخ رومی، سناتورها و حتی در اسناد از او به‌عنوان ژوپیتر یاد می‌کردند. او همچنین دستور داد مجسمه بزرگ زئوس را در المپیا (که معادل یونانی مشتری بود) از یونان بیاورند تا سر آن را با مجسمه خود جایگزین کند. جدا از آن چیزهای عجیب و غریب، او از پوشیدن لباس الهه ژوپیتر، از جمله ریش طلایی و علامت صاعقه در دستش لذت می‌برد.

۴. گفت‌و‌گو با خدایان

او به حرف زدن با خدایان علاقه‌مند بود و هر شب با الهه ماه صحبت می‌کرد . بعضی مواقع در وقت بی‌خوابی با الهه اقیانوس شروع به سخن می‌کرد.

کالیگولا  یک‌بار از یکی از رعایای خود پرسید که آیا می‌تواند الهه ماه را کنار او ببیند یا خیر. پس از آن‌که مرد پاسخ داد که فقط خدایان (خدای ماه و کالیگولا ) می‌توانند همدیگر را ببینند، به یکی از سوگلی‌های او تبدیل شد.

۵. پوشیدن لباس‌های عجیب

کالیگولا دوست داشت لباس‌هایش را خودش انتخاب کند. لباس‌هایی ابریشمی و تزئین‌شده با جواهرات. او به لباس خدایان مختلف در می‌آمد و مانند مشتری، باکوس، آپولون، نپتون یا هرکول در کاخ خود رژه می‌رفت، البته با تمام ویژگی‌ها و کلاه‌‌گیس‌هایی شبیه به خدایانی که مد نظرش بود. مثلا پوست شیر به تن می‌کرد و گرزی در دست می‌گرفت تا شبیه هرکول به‌نظر آید. وقتی این لباس‌ها را نمی‌پوشید، ترجیح می‌داد ابریشم به تن کند. اغلب با شنل‌های گران‌قیمت تزئین شده با سنگ ظاهر می‌شد و گاهی لباس‌های زنانه می‌پوشید. او گنجینه‌ای عظیم از جواهرات، دستبندها و انگشترها و انواع پاپوش‌ها، از جمله کفش‌های زنانه داشت.

پیشنهاد مطالعه: عکاسی از مرده‌ها، رسمی که ترس به دل می‌اندازد را بخوانید.

 

۲۶ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۲:۰۷ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۸:۲۹ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۵۵ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۰:۴۲ ق٫ظ

 5. کبری

  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۲:۱۶ ب٫ظ

  اگه آن زمان یکی بوده الان توی این دوره ازین پادشاهان زیاد می‌بینیم بخاطر ثروت چه ظلم‌ها درحق مظلوم می‌کنند

  پاسخ

  • مونا رستمیان

   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۱۰ ق٫ظ

   بله درسته، سپاس از همراهی شما

   پاسخ

  • ناشناس

   ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۴۷ ب٫ظ

   بله ، چه باید کرد چ باید گفت ؟

   پاسخ

 6. ناشناس

  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۰ ق٫ظ

 7. ahmad

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۴ ب٫ظ

 8. احمد

  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۲ ب٫ظ

  روزگار این چرخ بازیگر یاد دارد به سر

  پاسخ

  • مونا رستمیان

   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۸:۵۰ ق٫ظ

   سپاس از همراهی شما

   پاسخ

 9. ناشناس

  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۵:۱۳ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  خدایا توبه.

  پاسخ

  • ناشناس

   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۴:۴۵ ب٫ظ

   سرآغاز کلام بنام خدا. یارب روا مدار که گدا معنبر شود گر معتبر شود زخدا بی خبر شود. بدا به روزی که معنویات جای خودرا بدهد به مادیات . اعتیاد خانواده ها را بهم ریخته … فروش دودو دم را بگ حد اقل به نونهالان غدقن کنید

   پاسخ

 11. ناشناس

  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۴:۰۶ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۲:۴۳ ق٫ظ

 13. ناشناس

  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۲:۳۵ ق٫ظ

 14. عاطفه

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۷:۴۹ ب٫ظ

  پادشاهان که پادشاه بودن ودر قرون وسطی امروزه هم از این پادشاهان دیوانه و پیر داریم

  پاسخ

  • صبوری

   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۷:۳۲ ق٫ظ

   پیر کفتار و …. مناسفانه

   پاسخ

 15. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۶:۴۹ ب٫ظ

 16. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱:۰۳ ب٫ظ

 17. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۲:۴۸ ب٫ظ

  خیلی خوب بود، چه آدم هایی توی تاریخ اومدن ورفتن 😑

  پاسخ

  • مونا رستمیان

   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۲:۳۳ ب٫ظ

   بله تاریخ بسیار آموزنده‌ست
   سپاس از همراهی شما

   پاسخ

  • احمدبیچاره

   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۴۴ ق٫ظ

   خدا لعنتش کنه … چرا انسان که شیطان از فرمان خدا سرپیچی کرد و بر انسان سجده نکرد حالا این انسان با این رفتاروکردار ظالمانه و فسادو بی ناموسی اش عملا” حق را به شیطان داده ودچاراین همه بدبختی و خواری و ذلت شده،زندگی ها تشگیل نمی شه زندگی ها به متارکه و دیدار به قیامت کشیده شده آیابراستی انسان با این همه ظلم و تجاوز و جنایت شائیسته ی این لقب بود؟ زندان ها پراز منحرف وخلافکاره پس فرق انسان باگرگ درنده چیست؟ از شر بدی ها از شر شیاطین انسان نما پناه می بریم ب خدای لایزال و ابدی خدایاماراببخشوبیامرز

   پاسخ

  • پروانه حیدری

   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۴۷ ق٫ظ

   پناه برخدا خلاصه و مفیدو مختصر . این هم ۴ نظر مفید و گویا

   پاسخ

 18. ناشناس

  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۲:۰۷ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…