خانه گزارش های ملکی ۸ نکته اساسی برای خرید مسکن در سال ۹۸

۸ نکته اساسی برای خرید مسکن در سال ۹۸

۱۱
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازار مسکن 98 تحت تاثیر رفتار و واکنش های خریداران و فروشندگان خواهدبود. در این یادداشت نکاتی در ارتباط با اقتصاد مسکن در سال 98 مطرح شده است که می‎تواند بیان‎کننده رفتار عمده خریداران و فروشندگان مسکن در سال 98 باشد.
خرید مسکن در سال 98

دکتر احمد روستا، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و مدرس بازاریابی نوین معتقد است: سال ۹۸ سال بحران و رکود اقتصادی نیست، بلکه باید آن را سال ابهام دانست. به گفته وی، خرید مسکن در سال ۹۸ تحت تاثیر رفتار دو طرف عرضه و تقاضا، متفاوت‎تر از گذشته خواهدبود و پیش‌بینی این رفتار می‌تواند به نهایی شدن بیشتر قراردادها در سال ۹۸ منجر شود.

 رفتار عمده خریداران

به گزارش مجله دلتا، این استاد دانشگاه در تبیین رفتار خریداران مسکن در سال ۹۸ گفت:

– اولین واکنش خریداران مسکن  در سال ۹۸ تردید در خرید است و شک کردن در این‎که به خرید خانه مبادرت کنند یا خیر.

– دومین واکنش، تاخیر آن‎ها در خرید است. یعنی ،فاصله زمانی ورود به بازار تا زمان انجام معامله طولانی شود و این مورد قابل پیش‎بینی است.

– آنچه خریداران باید بدانند این است که اطلاعات مربوط به خرید ملک را از منابع آگاه بگیرند؛ زیرا کسب اطلاعات غلط، متقاضیان خرید مسکن را بسیار آسیب پذیر خواهد کرد.

مسکن در سال 98

واکنش منطقی مشاوران و فروشندگان به رفتار خریداران

این استاد دانشگاه همچنین در مورد واکنش منطقی مشاوران و فروشندگان نسبت به رفع تردید و ابهام خریداران مسکن گفت:

– مشاوران برای این‎که تردید خریداران را از بین ببرند، باید در قدم اول، از دلایل تردید خریداران آگاه شده و سعی کنند این تردیدها برطرف شود.

– در قدم بعدی فروشنده نیز باید خود را در مقام مشاور خریدار ببیند. با این منطق، مشاور وظیفه دارد اطلاعات درست در اختیار خریدار قرار دهد.

– بعد از برطرف کردن تردید خریداران، لازم است آثار نامطلوب تاخیر در خرید اطلاع‎رسانی شود. برای این کار داشتن گزارش‎های مستند از کارشناسان ضروری است.

– ارائه گزینه‌های جایگزین برای انعطاف بیشتر در برابر خریدار و تامین نظر وی در این مقطع حیاتی است.

– فروشندگان و مشاوران خرد در قالب قراردادهای همکاری با شرکت‌های مشاور املاک بزرگ‌تر  فعالیت کنند. این همکاری اگر به صورت کنسرسیومی از مشاوران املاک باشد، اثر بخش‌تر خواهدبود.

سخن آخر

هرچند که امسال خریداران با تردید بیشتری در بازار مسکن فعالیت خواهند کرد، فروشندگان و مشاوران نباید در فضای ابهام و تردید بمانند. این دسته باید خیلی سریع به کشف راه‎حل‎های جایگزین و کم‎هزینه اقدام کنند. سال ۹۸ سالی است که باید با واقعیت مواجه شویم و مدیر برتر کسی است که از فرصت‎های این سال با انعطاف و درایت استفاده کند.

برای دیدن مطالب مرتبط پیرامون این خبر صفحه خبر و گزارش و اخبارمسکن  مجله دلتا را ببینید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…