اپرای سیدنی ، چشم قاره استرالیا

۵
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اپرای سیدنی عمارتی زیبا، بلند و صدف مانند است که روی آب قرار گرفته و با بندر شهر سیدنی بسیار هماهنگی دارد.
اپرای سیدنی

خانه اپرای سیدنی به بادبان­‎های کشتی و صدف‎ های دریایی تشبیه شده است. این بنای زیبا نماد کشور استرالیا و شهر سیدنی است. مجموعه خانه اپرای سیدنی دارای ۵ سالن تئاتر، ۵ سالن تمرین نمایش، ۲ سالن اصلی، ۴ رستوران و فروشگاه‎های متنوع است.

این ساختمان در ۲۰ اکتبر سال ۱۹۷۳ توسط ملکه الیزایت دوم افتتاح شد و مدال طلای موسسه رویال آرشیتکت استرالیا به”یورن اوتزان “معمار و طراح دانمارکی این بنا تعلق گرفت.

Sydney Opera House Dawn Long Exposure اپرای سیدنی ، چشم قاره استرالیا

در این محل همواره می‌توانید انتظار اجرای مشهورترین و برترین آثار هنری را داشته باشید و از بهترین قطعات موسیقی، اپرا و نمایش‌ لذت ببرید. مجموع این عوامل از خانه اپرای سیدنی، میعادگاهی برای عاشقان هنر و معماری به وجود آورده است. برنامه‌هایی از قبیل اپرا، نمایش باله، اجرای قطعات موسیقی، ارکستر سمفونیک، تئاترهای کمدی، مسابقات هنری و نمایش‌های موزیکال. در این مجموعه یک کافه بسیار منحصر‌به‎فرد با نمایی استثنائی به سمت بندرگاه وجود دارد که با مراجعه به آن می‎توانید فراموش نشدنی‌ترین غذا یا میان وعده خود را در حال تماشای امواج لرزان و رقص نور روی آب در پس زمینه بندرگاه شهر، نوش جان کنید.

Sydney Opera House Concert Hall AWO credit Prudence Upton 1 اپرای سیدنی ، چشم قاره استرالیا

این بنا در  ۲۸ ژوئن سال ۲۰۰۷ در فهرست بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی جهانی، یونسکو، به ثبت رسید. از سوی دیگر تاریخچه ساخت و طراحی این اثر خاص معماری نیز در نوع خود شنیدنی است. برای دانستن این تاریخ نیز انتخابی بهتر از شرکت در تورهای مجموعه وجود ندارد. این تورهای گردشگری همه روزه در خانه اپرای سیدنی به بازدیدکنندگان ارائه می‎شود و در آن توضیحاتی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، چینی، ژاپنی و کره‌ای در اختیار گردشگران قرار می‎گیرد. بهترین زمان بازدید از این مجموعه، ماه ژوئن است که طی آن جشنواره پر شکوه و زیبای سیدنی برگزار می‌شود و نمایش‌های نور و رنگ، صحنه‌های نفس‌گیری به وجود می‌آورند.

برای خواندن  مطالب بیشتر در مورد  معماری های خاص از  مجله دلتا ،جامع‎ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطل…