خانه گوناگون دهکده عروسکی ناگورو ( + ویدئو )

دهکده عروسکی ناگورو ( + ویدئو )

۱۲
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دهکده عروسکی ژاپن، ساخته بانویی 70 ساله است. او در طول 12 سال، بیش از 400 عروسک روی پایه چوبی ساخته و با روزنامه، نی و پارچه آن‎ها را پوشانده و حجم داده است.
دهکده عروسکی

دهکده عروسکی در روستای  ناگورو کشور ژاپن است و هم‎اکنون فقط  ۳۵ نفر جمعیت دارد!

وقتی به دهکده عروسکی وارد می‎شویم؛ تمام ساکنان عروسکی آن را در جاهای مختلف می‎بینیم. تعدادی از آن‎ها با لباس‎های روشن جلوی یک مغازه جمع هستند، بعضی با لباس‎های زمستانی در ایستگاه اتوبوس منتظرند، پیرزن ها کنار جاده نشسته و به مزارع زل زده‎اند. عروسک‎ها همه جا هستند و تعداد آن ها ۱۰ برابر ساکنان واقعی روستا است.

روستای ناگارو در جزیره جنوب غربی شیکوکو در ژاپن، ساکنان زیادی داشته؛ اما در طول سال‎ها، جمعیت آن به علت مهاجرت جمعیت جوان برای پیدا کردن کار و زندگی بهتر به شهرها، بسیار کاهش یافته است و فقط جمعیتی پیر در آن باقی مانده‎اند.

دهکده عروسکی

دهکده عروسکی ژاپن ؛ ساخته بانویی ۷۰ ساله است. خانم «آیانو تسوکیمی» پس از چند دهه زندگی در کلانشهر اوزاکا به خانه‎اش در ناگورو بازگشت. او از این‎که زادگاه خود را شبیه شهر ارواح می‎دید بسیار غمگین شد؛ زیرا بیشتر دوستان او از دنیا رفته بودند. به همین دلیل برای یادبود آن‎ها شروع به ساختن عروسک هایی به اندازه واقعی افرادی که دیگر نبودند، کرد و آن‎ها را در هر سوی این روستا قرار داد.

تسوکیمی  ایده ساخت عروسک را  وقتی در حال ساختن مترسک برای مزرعه سبزیجاتش بود کشف کرد؛ زیرا یکی از مترسک‎ها، به نظر او شبیه یکی از نزدیکانش بود و همین ایده ذهن او را برانگیخت.

در طول ۱۲ سال، تسوکیمی بیش از ۴۰۰ عروسک روی پایه چوبی ساخته و با روزنامه، نی و پارچه آن‎ها را پوشانده و حجم داده و سپس لباس های قدیمی و مناسب بر تن آن‎ها کرده است.

از شما دعوت می‎کنیم با صفحه گوناگون مجله دلتا ، جامع ترین مجله ملکی ایران، همراه شوید.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…