خانه دکوراسیون کاکتوس ؛ آفریننده زیبایی در دکوراسیون خانه

کاکتوس ؛ آفریننده زیبایی در دکوراسیون خانه

۱۷
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیشتر افراد یا از گل های مصنوعی استفاده می‌کنند یا از گیاهانی که با محیط سازگارترند. کاکتوس جزو آن دسته گیاهانی است که نگهداری از آن کار ساده‌ای است.

اگر اهل نگهداری گل و گیاه باشیم، انواع کاکتوس را می‎شناسیم و دست کم یکی از آن‎ها را در محیط کار و یا فضای زندگی خود داریم. کاکتوس  گیاه صبوری است، نیاز به مراقبت‎های چندانی ندارد و معمولاً در میان گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب است.

به گزارش مجله دلتا برگرفته از چیدانه؛ برای داشتن یک ترکیب بی‌نظیر از کاکتوس‌ها پیشنهاد می‎شود ترکیبی از گونه‌های مختلف کاکتوس را که شرایط نگهداری یکسانی دارند، کنار هم بکارید.

بهتر است پیش از خرید کاکتوس، انواع کاکتوس را بشناسید تا از شرایط نگهداری آن‎ها مطلع شوید. می‌توانید کاکتوس‌های رنگی زیبایی انتخاب کنید تا فضای داخلی خانه شما جلوه‎ای بی‎نظیر داشته باشد.

کاکتوس

گلدان کاکتوس‌ می‌تواند تبدیل به یک نقطه کانونی شود. استفاده از گلدان‌های فانتزی برای این منظور مناسب است. اگر ظاهر گلدان خود را نمی‎پسندید، آن را رنگ‎آمیزی کنید و جذابیت بیشتری به کاکتوس خود ببخشید.

می‌توانید با کمی خلاقیت گلدان‌های جذاب و مقرون به صرفه بسازید. بسیاری از وسایل دورریختنی برای این کار مناسب هستند. به‌عنوان مثال:

اگر کاکتوس را برای فضای آشپزخانه انتخاب کرده‎اید، به سادگی می‌توانید تم گلدان آن را با حال و هوای آشپزخانه خود هماهنگ کنید، استفاده از قوطی‎های چای برای این منظور بسیار مناسب است. اگر ظاهر این قوطی‌ها را نمی پسندید، آن‌ها را رنگ‎آمیزی کنید.

گلدان شیشه ای

استفاده از گلدان‎های شیشه‎ای ایده بسیار خوبی است و جلوه‎ای خاص به کاکتوس شما می‌بخشد. می‌توانید گروهی از کاکتوس‌ها را در یک گلدان شیشه‌ای بکارید و به زیبایی هرچه بیشتر فضا، بیفزایید.

برای کاکتوس خود «تراریوم» بسازید. با این روش می‌توانید به جای یک گلدان معمولی، یک کاکتوس لوکس داشته باشید که دکوراسیون شما را منحصربه‎فرد و تبدیل به یک نقطه کانونی زیبا می‌کند. اگر عاشق گل و گیاه هستید و دوست دارید فضای بیشتری به آن‌ها اختصاص دهید، یک «استند» برای کاکتوس زینتی و سایر گل و گیاه خود تهیه کنید تا محیط جذاب‎تر شود.

استند را می‌توانید تبدیل به یک میز خاص در دکوراسیون خود کنید و ظاهری جذاب به فضای داخلی خانه خود ببخشید. اشیای ریز مانند سنگ ریزه‌ها در زیبایی گلدان تاثیر زیادی دارند. از رنگ‌هایی استفاده کنید که زیبایی کاکتوس تزئینی شما را دو چندان کند. می‌توانید سنگ‌های رنگی را تبدیل به شن‌های نرم کنید و با نقاشی روی آن‌ها به جلوه کاکتوس زینتی خود بیفزایید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، دکوراسیون، از  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌هایی برای جداسازی فضای خانه

جداسازی فضای خانه کار بسیار ساده‌ای است. تنها با کم و زیاد کردن چند المان ساده به خانه مثل…