چطور خیرخواهی برای دیگران باعث تندرستی می‌شود؟

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
داشتن آرزوی خوب برای دیگران تاثیری مثبت بر سلامت روان دارد.
استرس

بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد می‌توانند با داشتن آرزوی های خوب برای دیگران سلامت خود را بهبود بخشند. بسیاری بر این باور هستند که کمک کردن به دیگران از طریق مشارکت در امور خیریه و داوطلبانه آن‌ها را شادتر می‌کند و باعث می‌شود حال بهتری داشته باشند.

به گزارش مجله دلتا و به نقل از ایسنا، محققان در مطالعات جدید خود به بررسی‌ بیشتر در این خصوص پرداخته و متوجه شده‎اند که داشتن آرزوی های خوب برای دیگران تاثیری مثبت بر سلامت روان دارد.

مسافرت، پیاده‌روی یا حضور در جمع دوستان از جمله راهکارهایی هستند که از استرس می‌کاهند و می‌توانند به مقابله با استرس‌های ناشی از زندگی مدرن کمک کنند. اما کمک کردن به دیگران چه تاثیری بر سلامت روان ما خواهد داشت؟ مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته حاکی  است که مهربانی با دیگران، افراد را شادتر می کند و همچنین با کمک کردن و هدیه دادن به دیگران می‌توانیم از اضطراب و استرس خود بکاهیم.

استرس

در این بررسی محققان آمریکایی از تعدادی دانشجو درخواست کردند با قدم زدن در محوطه دانشگاه و به مدت ۱۲ دقیقه این سه راهکار را امتحان کنند. ابتدا از دانشجوها خواستند با نگاه کردن به مردم در ذهنشان برای آن‌ها آرزوی شاد بودن داشته باشند. سپس خواستند با نگاه کردن به آدم‌های اطراف خود درباره آرزو و احساسی که می‌توانند نسبت به آن‌ها داشته باشند فکر کنند. همچنین از دانشجویان خواسته شد به این موضوع فکر کنند که چگونه می‌توانند نسبت به دیگران زندگی بهتری داشته باشند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، نتایج بررسی‌ها نشان داد افرادی که نسبت به دیگران مهربان هستند و برای آنان آرزوی خوب بودن دارند شادتر هستند و استرس کمتری را تجربه می‌کنند. در نتیجه وضعیت سلامتشان بهتر است.

منبع: ایسنا

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فشارخون خود را فقط با بوییدن و خوردن این میوه کاهش دهید!

مواد مغذی موجود در سیب باعث شده تا این میوه طیف وسیعی از فواید سلامتی را داشته باشد. با خو…