خانه ترسناک و عجیب!

۴
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه ترسناک و عجیب هانگ نگا از نمای بیرونی گرفته تا نمای داخلی آن، به یک اثر سوررئال تبدیل شده است.
خانه ترسناک

خانه ترسناک و عجیب  هانگ نگا در شهر دالات و در کشور ویتنام قرار دارد.

این خانه با طراحی عجیب و بهره‌گیری از اشکال و مجسمه‌ها و همچنین متفاوت بودن بدنه بیرونی و نمای خارجی آن، مشابه هیچ یک از استانداردهای رایج در معماری نیست.

خانه هانگ نگا با نام‌های مهمان‌سرای معلق نگا و خانه دیوانه و شوریده نیز مشهور است. این ساختمان انگار نمایی از درختی بزرگ و کهن‌سال است که در حال پوسیدن و از بین رفتن است.

 در نمای این ساختمان خط راست و صافی دیده نمی‌شود و طرح آن از منحنی‌های نامنظم تشکیل شده که از نظر شاخصه‌های معماری منحصربه ‌فرد است.

خانه ترسناک

معماری داخلی خانه هانگ نگا

خانه ترسناک و عجیب هانگ نگا از نمای بیرونی گرفته تا نمای داخلی آن، به یک اثر سوررئال تبدیل شده است.

معماری و دکوراسیون داخلی این خانه جالب و هیجان‎انگیز شامل اتاق‎های مجسمه‎کاری شده است که با پل‌های بسیار باریک به بیرون و به یک گل‌خانه متصل می‌شوند.

این گل‌خانه که به صورت آبشار درست شده، پر از نقش‌هایی با رنگ‌های جیغ و عجیب و غریب است. پنجره‌های این خانه شبیه به تارهای عنکبوت است و همه چیز به گونه‌ای درست شده که به شما حس طبیعت و ارگانیک بودن بدهد.

میله‌های دستی موجود در خانه هانگ نگا شبیه به درختان تاک جنگلی است.

خانه عجیب

ایده اولیه این بنا توسط مالک آن، یعنی خانم دانگ ویت نگا (Mrs Dang Viet Nga) آغاز شد. او که در ویتنام به هانگ نگا معروف است، از دانشگاه مسکو دکترای معماری دارد و خانه‎های زیادی در شهر دالات ویتنام ساخته که بسیاری از آن‎ها معروف هستند.

خانه هانگ نگا از سال ۱۹۹۰ برای بازدید همگان گشایش یافته است.

نمای خارجی آن، یک ساختمان ۵ طبقه را نشان می‎دهد و دارای ۱۰ اتاق با موضوع‌ خاص است که هر کدام یک حیوان را به عنوان تم در خود دارند. برای مثال اتاق ببر، اتاق عقاب، اتاق مورچه و اتاق کانگورو، دارد که تمام این اتاق‎ها با حیوان مربوط به خود ارتباط دارند و  دکور و لوازم داخل آن‎ها، مرتبط با همان حیوان است.

 

مبلمان و لوازم داخل اتاق‎ها، کار دست است و حتی برخی از آن‎ها، داخل همان اتاق ساخته شده تا به‎طور دقیق به اندازه و متناسب با فضای غیراستاندارد اتاق‎ها باشد.

دکوراسیون سنگی داخل اتاق‎ها نیز شامل حیوان‎هایی مانند خرس، ببر، زرافه، قورباغه، عنکبوت و مورچه می‎شود که در کنار آن‎ها، عناصر طبیعی شبیه به قارچ و تارهای عنکبوت درست شده است. حتی راهروها و پله‎های آن شبیه به غار و تونل‌های طبیعی هستند.

از شما دعوت می‎کنیم با صفحه گوناگون مجله دلتا همراه شوید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

چه کار کنیم بعد از مصرف حبوبات نفخ نکنیم؟

حبوبات حاوی مقادیر مناسبی از روی، مس، منگنز، سلنیوم وغیره هستند. برخی با خوردن حبوبات نفخ …