از شل شدن پوست بعد از لاغری جلوگیری کنید

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاهش وزن نقش زیادی در سلامت بدن ما دارد اما یکی از نگرانی‌ها برای کم کردن وزن افراد، افتادگی پوست است.
جلوگیری از شل‌شدن پوست

جلوگیری از شل‌شدن پوست کمک بزرگی به خانم‌ها می‌کند. بعد از رژیم‌‌هایی غذایی فراوان یا ورزش‌های مختلف وقتی به وزن ایده‌آل خود می‌رسید یک مشکل به نام افتادگی پوست به وجود می‌آید که بدون جراحی نیز قابل‌درمان است. همراه مجله اینترنتی دلتا باشد.

جلوگیری از شل‌شدن پوست

راه‌حل و چاره‌ای که شما را در جلوگیری از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن یاری می‌کند شامل مواردی است که در ادامه با هم می‌خوانیم.

به‌اندازه کافی آب بنوشید

بدن بدون آب نمی‌تواند عملکرد صحیح و مناسبی داشته باشد. اگر به‌اندازه کافی آب ننوشید، تشنگی پوست شما را دچار خشکی و شکنندگی می‌کند و آسیب‌های جبران‌ناپذیری از جمله افتادگی را به وجود می‌آورد.

از رژیم‌های غذایی سخت و فوری استفاده نکنید

تقریباً بیش از ۵۰ درصد افراد ترجیح می‌دهند که از رژیم‌های غذایی برای لاغری استفاده کنند که هرچه زودتر آن‌ها را لاغر کند؛ اما رژیم‌هایی که شما را سریع لاغر می‌کنند، آسیب‌های زیادی به بدن از جمله پوستتان وارد می‌کنند.

از رژیم‌های غذایی سخت و فوری استفاده نکنید

 وزن خود را تدریجی کم کنید

اگر بخواهیم صادق باشیم، همه ما دوست داریم که هر چه سریع‌تر به این هدف دست پیدا کنیم؛ اما همان‌طور که گفتیم، کاهش وزن تدریجی، نه‌تنها بدن سالم‌تری را برای شما باقی می‌گذارد، بلکه پوست شما را نیز مانند همیشه‌ جوان نگه می‌دارد.

 فقط روی ورزش‌های هوازی تمرکز نکنید

ورزش‌های هوازی یا ایروبیک به لاغر شدن شما کمک می‌کنند؛ اما اگر در انجام آن‌ها زیاده‌روی کنید، توده عضلانی شما به یکباره کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه زیاده‌روی در ورزش‌های هوازی، روش پیشنهاد شده مناسبی برای کاهش وزن نیست.

 از پوست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید

همه ما عاشق خورشید هستیم؛ اما نباید اشعه‌های مخرب آن را برای پوست فراموش کنیم. قرارگرفتن زیاد در معرض نور خورشید مخصوصاً بین ساعت ۱۰ صبح الی ۳ بعدازظهر کلاژن‌سازی پوست ما را مختل می‌کند و عاملی برای افتادگی آن است. همچنین همیشه هنگام بیرون رفتن از ضدآفتاب‌ها با SPF بالا استفاده کنید.

 مرطوب‌کننده بزنید

پوست شما نیاز به مراقبت دارد تا بتواند سفتی و انعطاف خود را حفظ کند. آب و رطوبت یکی از عوامل تقویت‌کننده پوست است و یکی از راه‌های تأمین آن، استفاده از مرطوب‌کننده است.

 از پوست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید

پیشنهاد مطالعه: مطلب چاقی صورت با ماسک سیب زمینی را مطالعه کنید.
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

قبل از دکره کردن مو به این نکات توجه کنید

بلوند کردن مو یکی از روش‌های روشن نمودن موها است که در بین خانم‌ها طرف‌داران زیادی دارد. …