برای سفر نوروزی یزد بهتر است یا اصفهان؟

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر قصد سفر دارید اما نمی‌دانید به یزد بروید یا اصفهان تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
مقایسه یزد و اصفهان

یزد و اصفهان هر دو از شهرهای تاریخی و پرگردشگر ایران هستند. یزد به عنوان نخستین شهر خشتی جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی آن هر مسافری را شگفت‌زده می‌کند. زیبایی‌ها و آثار تاریخی اصفهان هم کمتر از یزد نیستند. این شهر به علت داشتن بناها و آثار بی‌نظیر به نصف جهان معروف شده است. با ما در مجله گردشگری دلتا باشید تا به مقایسه یزد و اصفهان بپردازیم.

مقایسه یزد و اصفهان

یزد و اصفهان دو شهر همسایه هستند که تقریبا در مرکز ایران قرار دارند. این دو شهر زیبا و تاریخی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین شهرهای ایران هستند و به جرات می‌توان گفت اکثر گردشگران خارجی برای دیدن این دو شهر به ایران سفر می‌کنند.

مجموعه امیر چخماق

مقایسه یزد و اصفهان از نظر آب و هوا

اگر علاقه‌مند به آب و هوای کویری و دیدن آسمان پرستاره هستید سفر به یزد برایتان بسیار جذاب‌ خواهد بود. اگر دوست دارید به شهری سرسبزتر سفر کنید بهتر است به اصفهان بروید.

مقایسه یزد و اصفهان از نظر اقامتگاه ها

یزد و اصفهان دارای هتل‌ها و اقامتگاه‌های مدرن و سنتی بسیاری هستند و گردشگران و مسافران با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند مکان مناسبی را برای اقامت انتخاب کنند.

باغ دولت آباد

مقایسه رستوران ها و کافه ها

یزد و اصفهان هر دو دارای رستوران‌ها و کافه‌های زیادی هستند که در فضاهای سنتی و مدرن از مشتریان خود پذیرایی می‌کنند. تعداد کافه‌ها و رستوران‌های سنتی این دو شهر، به علت پیشینه تاریخی و فضای گردشگری بسیار زیاد هستند.

بازارها و مراکز خرید

بازارهای سنتی یزد و اصفهان از جذاب‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای ایرانی هستند. اگر بازارگردی جزو اهداف سفر شما باشد تفاوتی ندارد که مقصدتان یزد باشد یا اصفهان، بازارهای هر دو شهر برایتان بسیار جذاب خواهد بود.

بازارها و مراکز خرید

مقایسه جاذبه های گردشگری و فرهنگی

جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی یزد و اصفهان باعث شده مسافران زیادی راهی این دو شهر شوند. هر یک از این شهرها با جاذبه‌های بی‌نظیر خود برای یک سفر فوق‌العاده مناسب هستند، اگر دوست دارید با توجه به سلیقه خود مقصد بهتری را انتخاب کنید باید نگاه دقیق‌تری به این شهرها بیندازید.

جاذبه‌های گردشگری یزد

سفر به یزد یعنی سفر به گذشته، در تمام گوشه کنار این شهر دوست داشتنی جاذبه‌هایی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. مسجد جامع یزد، آتشکده، باغ دولت آباد، مجموعه امیر چخماق، برج سکوت و دیگر جاهای گردشگری یزد بسیار دیدنی هستند.

جاذبه های گردشگری اصفهان

شکوه تاریخ و هنر اصفهان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. این شهر آنقدر زیباست که به «نصف جهان» شهرت یافته و گردشگران از سراسر جهان برای دیدن جاذبه‌های آن راهی این شهر می‌شوند. اصفهان در دوران صفوی پایتخت بوده و همین امر سبب شده هنر و جزئیات معماری آن بسیار دیدنی باشد.

میدان نقش جهان، عمارت عالی قاپو، مسجد جامع اصفهان، مسجد شیخ لطف الله، پل خواجو و هزاران نقطه گردشگری دیگر همه و همه حرفی برای ندیدن این شهر زیبا باقی نمی‌گذارد.

سی و سه پل

جمع بندی درباره مقایسه یزد و اصفهان

این دو شهر زیبا و تاریخی از توریستی‌ترین شهرهای ایران هستند که در همسایگی یکدیگر قرار دارند. سفر به هر یک از این شهرها جذابیت خاص خود را دارد. اگر فرصت کافی دارید پیشنهاد می‌کنیم از هر دو شهر بازدید کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری اولین صندوق امانات جهان در ایران را بخوانید.
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…