راهکارهایی ساده برای انتخاب فرش مدرن

۴
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از ترفندهایی که به هنگام خرید فرش می تواند به شما کمک کند توجه به طرح آن است.
فرش مدرن

فرش یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون خانه ایرانیان بوده و توجه به زیبایی و کیفیت آن همواره حائز اهمیت است. فرش مدرن علاوه بر نقش پوشانندگی در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی دارد.

در این مقاله به ارائه راهکارهایی در زمینه انتخاب و خرید فرش مناسب خواهیم پرداخت؛ بنابراین در صورتی که به دنبال خرید فرشی مناسب برای خانه خود هستید این مطلب را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

رنگ فرش مدرن

یکی از نکات مهمی که در هنگام انتخاب فرش باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب فرش با رنگ مناسب است. رنگ فرش باید به گونه‎ای باشد که با سایر رنگ های استفاده شده در طراحی داخلی و دکوراسیون خانه هماهنگی داشته باشد. به همین خاطر برای داشتن دکوراسیونی شیک و زیبا باید به دنبال انتخاب فرشی باشید که از رنگ های موجود در طراحی داخلی خانه تان نیز استفاده شده باشد.

رنگ فرش مدرن

استفاده از فرش با رنگ غالب

یکی از ایده هایی دیگری که می توانید در هنگام انتخاب فرش مدرن از آن استفاده کنید، خرید فرشی است که از یک رنگ غالب در طراحی آن استفاده شده باشد. استفاده از فرش‎های تک رنگ یا با یک رنگ غالب، علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضای شما در کنار سایر وسیله هایی که رنگ خنثی دارند نیز بسیار خودنمایی خواهد کرد.

آن چه که در تصویر مشاهده می‎کنید، استفاده از یک فرش آبی رنگ است. بد نیست بدانید که رنگ آبی از جمله رنگ هایی است که به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می‎شود. اگرچه استفاده از این ایده بیش تر در طراحی سبک مدرن کاربرد دارد، اما با اندکی خلاقیت در فضا ها و سبک های دیگر نیز می توانید از این تکنیک استفاده کنید.

فرش با رنگ خاص

ترکیب با رنگ های خنثی

همان‎طور که در تصویر زیر مشاهده می‎کنید استفاده از فرش زرد رنگ در میان رنگ های خنثی، زیبایی بی بدیلی را به وجود آورده است. این فرش با رنگ خاص و دلربای خود توانسته هماهنگی خوبی با سایر وسایل موجود در خانه پیدا کند. همچنین استفاده از همین رنگ در کوسن ها و وسایل دکوراتیو دیگر به زیبایی آن افزوده است.

فرش کلاسیک

استفاده از فرش با رنگ خنثی

برعکس آیتم قبلی این بار می‎توانید در انتخاب فرش خود از رنگ های خنثی استفاده کنید. از جمله مزیت های استفاده از فرش هایی که از رنگ های خنثی در طراحی آن ها استفاده شده است، قابلیت استفاده از آن ها در انواع سبک های طراحی داخلی و در کنار انواع رنگ ها است.

استفاده از چنین فرشی بیش تر در طراحی به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرد، اما با دقت در انتخاب سایر وسایل مورد نیاز خانه شما نیز می‎توانید از این تکنیک بهره مند شوید.

فرشی هایی که دارای رنگ های خنثی هستند در شکل ها و اندازه های مختلف در بازار موجود است. اما استفاده از فرش هایی که دارای نقوش هندسی هستند، می‎تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در طراحی خانه به سبک مدرن در نظر گرفته شود.

فرش

فرش با طرح اشکال هندسی

یکی از ترفندهایی که به هنگام خرید فرش می تواند به شما کمک کند توجه به طرح آن است. فرش ها طرح های گوناگونی دارند اما اگر خانه شما به سبک مدرن دکور شده باید دقت داشته باشید که انتخاب فرش هایی که دارای موتیف و طرح های هندسی تکرار شونده هستند می‎توانند زیبایی بسیار زیادی را برایتان به ارمغان بیاورند.

فرش ایرانی

برگرفته از: سایت ساختمانچی

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…