خانه های مکعبی

۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سه نمونه از خانه های مکعبی اولین بار در سال 1974 بنا و تعداد باقی‌مانده تا سال 1984 تکمیل و افتتاح شد.
خانه های مکعبی

خانه‌ های مکعبی در کشور هلند قرار دارند و یکی از شگفت انگیز ترین سازه های  معماری در دنیا هستند.

خانه های یک بخش از شهر رتردام این کشور به شکل مکعب های معلقی هستند که نمونه آن در هیچ جای دیگر دیده نمی‎شود.

بسیاری از نشریات و مراکزی که نشانه ها و نمونه های غیر عادی را بررسی و برترین های دنیا را انتخاب می‎کنند، این خانه‎ها را در رتبه اول عجیب ترین معماری های جهان معرفی کرده‎اند.

۳۸ خانه مکعبی را در سال ۱۹۸۴ ،”پیت بلوم” معمار معروف طراحی کرده است. هر آپارتمان ۱۰۰ متر مربع مساحت دارد، و یک چهارم فضای خانه به دلیل نوع معماری مکعبی بدون استفاده مانده است.

طراحی خانه های مکعبی نشان دهنده دهکده‎ای در داخل یک شهر است که هر یک از این خانه ها نشانه یک درخت، و تمام خانه ها با هم یک جنگل زیبا را به نمایش می‎گذارند.

خانه های مکعبی  با زاویه ۵۴ درجه ساخته شده و در میانه شهر رتردام مانند یک دهکده کوچک قرار گرفته‌اند.

خانه های مکعبی

سه نمونه از این خانه ها اولین بار در سال ۱۹۷۴ بنا و تعداد باقی‌مانده تا سال ۱۹۸۴ تکمیل و افتتاح شد. در طرح اولیه قرار بود ۵۵ خانه ساخته شود؛ اما تعداد آن‌ها به سی و هشت خانه رسید. این خانه ها به یکی از جاذبه های دیدنی شهر روتردام هلند تبدیل شده اند و بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود می کشانند.

خانه

معماری خانه های مکعبی

معماری خانه های مکعبی شامل سه طبقه است. طبقات پایینی و طبقات بالایی به شکل مثلث هستند. از طبقه پایین برای اتاق نشیمن، طبقه وسط برای اتاق خواب و سرویس بهداشتی و طبقه بالا نیز برای اتاق خواب اضافه و یا اتاق نشیمن اضافه استفاده می‌شود.

2 42 خانه های مکعبی

برای خواندن مطالب بیشتر درباره دیدنی های جذاب در دنیا ، به صفحات معماری و دکوراسیون و گوناگون مجله دلتا ، جامع ترین مجله ملکی ایران، مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها در یک ساعت میز پذیرایی نوروز را بچینید!

آداب پذیرایی در نوروز موضوعی است که در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا قصد داریم به آن بپرد…