هر فردی روزانه چه مقدار خواب نیاز دارد؟

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر ضرورت یک خواب کافی و راه حل نجات از کمبود خواب مزمن را بدانید، در نهایت می توانید به یک برنامه‌ خواب منظم و سالم برسید.
اشتباهات رایج در مورد خواب

خواب کافی و کیفیت آن مستقیما روی عملکرد حالت بیداری تان تاثیر می گذارد. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان اشتباهات رایج در مورد خواب می‌پردازیم.

چند ساعت خواب لازم دارید؟

با توجه به آمار انیستیتو ملی سلامت آمریکا، به طور میانگین یک فرد بالغ در طول شب کمتر از ۷ ساعت می خوابد. در دنیای سریع امروز، ۶ یا ۷ ساعت خواب، خوب به نظر می رسد. در حالی که در واقعیت این میزان باعث ایجاد کمبود خواب مزمن می شود.

با اینکه نیاز به خواب در بین افراد مختلف متفاوت است، اما هر فرد بالغ و سالم به ۷.۵ تا ۹ ساعت خواب شبانه احتیاج دارد تا بتواند به بهترین کارایی خود برسد. کودکان و نوجوانان حتی به مقدار بیش تری احتیاج دارند. بر خلاف این تصور که با افزایش سن نیاز به خواب کم می شود، افراد بزرگ سال هم به ۷.۵ تا ۸ ساعت خواب احتیاج دارند. چون معمولا این میزان خواب شبانه برای افراد بزرگ سال مشکل است، چُرت  های روزانه می تواند این خلا را پر کند.

برای اینکه بفهمید چقدر خواب احتیاج دارید، باید ببینید در طول روز چه حسی دارید. اگر میزان خواب تان کافی باشد، از زمانی که بیدار می شوید تا وقتی که دوباره به رختخواب برمی گردید، پرانرژی و هوشیار خواهید بود.

اشتباهات رایج در مورد خواب

اشتباهات رایج در مورد خواب

اگر زمان خوابتان برای بازیابی کافی نباشد، قدرت کافی برای کار کردن، یادگیری، خلاقیت و برقراری ارتباطی که شایسته  توانایی‌هایتان باشد را نخواهید داشت. اگر دائما کمبود خواب داشته باشید، باید خودتان را برای یک اختلال ذهنی و جسمی حسابی آماده کنید. به محض اینکه خوابیدن به اندازه  کافی را شروع کنید، انرژی و بازده تان بالا می رود. در واقع، متوجه می‌شوید که در طول روز کارهای بیشتری انجام می دهید.

کم کردن تنها یک ساعت خواب در شب، عملکردتان را تغییر نمی‌دهد

شاید خواب‌آلودگی تان در طول روز خیلی مشهود نباشد، اما از دست دادن حتی یک ساعت خواب شبانه می‌‌‌‌تواند توانایی عکس العمل سریع و تفکر درست را کاهش دهد. همچنین این کار سلامت قلبی-عروقی، تعادل انرژی و توانایی مقابله با عفونت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این نشانه‌ها می‌گوید عشق همسرتان واقعی است سر بزنید.

عادت کردن بدن به ساعت‌های مختلف  از اشتباهات رایج در مورد خواب

اغلب مردم می توانند ساعت بیولوژیکی  خود را تغییر بدهند، البته با کمک برنامه های منظم زمان بندی شده و در بهترین حالت ۱ یا ۲ ساعت در روز. در نتیجه، یکی دو هفته طول می‌کشد تا بعد از یک مسافرت طولانی در نواحی زمانی مختلف دنیا، ساعت خواب تان تنظیم شود یا به خواب شبانه دوباره عادت کنید.

حل خستگی طول روز با خواب اضافه شبانه

کمیت خواب قطعا خیلی مهم است، اما چیزی که واقعا باید به آن توجه کنید کیفیت خواب تان است. بعضی از مردم شبانه ۸ یا ۹ ساعت می خوابند اما وقتی بیدار می شوند باز هم احساس خوبی ندارند؛ چون کیفیت خواب شان خیلی پایین بوده است.

اشتباهات رایج در مورد خواب

خواب بیشتر در تعطیلات برای جبران کم‌خوابی از اشتباهات رایج در مورد خواب

هر چند این الگوی خواب باعث می شود بخشی از کمبود خواب تان جبران شود، اما همه  مشکلات را حل نمی کند. بر اساس نتایج انیستیتو ملی سلامت آمریکا، زیاد خوابیدن در تعطیلات موجب می‌شود ساعت خواب تان را به هم بریزد و چرخه اش را خراب کند. این کار باعث می شود جمعه شب ها تا دیروقت خواب تان نبرد و در نتیجه شنبه صبح به سختی بیدار شوید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این نشانه‌ها می‌گوید شما تنها هستید! را بخوانید.

۳ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۴ اسفند ۱۴۰۱ در ۶:۵۳ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۳ اسفند ۱۴۰۱ در ۹:۲۶ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۳ اسفند ۱۴۰۱ در ۷:۵۳ ق٫ظ

  سلام و تشکر فراوان.ای کاش در مورد پر خوابی هم میگفتید و شرایط خاصی که بعضا باید بیشتر استراحت کرد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…