این تابلوها هرگز مناسب خانه شما نیست!

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تابلوهای عکس و نقاشی یکی از اجزای مهم در جذابیت خانه و دکوراسیون هستند، شما با انتخاب یک تابلو مناسب روح و زیبایی خاصی به فضا می‌بخشید.
تابلو نامناسب در دکور منزل

زمانی که قصد دارید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید، یکی از چالش‌هایی که با آن مواجه می‌شوید، انتخاب آثار هنری مناسب برای دیوارهای خانه خواهد بود. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به معرفی تابلوهای نامناسب در دکور منزل می‌پردازیم.

تابلوهای نامناسب در دکور منزل

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که با ورود به برخی از خانه‌ها هیچ زیبایی در آن نبینید. دلیل آن می‌تواند انتخاب تابلوهای نامناسب باشد.

استفاده از چندین سبک تابلو

در خانه هیچ‌وقت از چندین سبک تابلو (مثلاً سبک کلاسیک و مدرن با هم) استفاده نکنید. بهتر است تابلویی را نصب کنید که با تمامی وسایل خانه‌تان هماهنگ بوده و متناسب با سبک خانه‌تان باشد.

تابلو یک‌دست تیره، تابلو نامناسب در دکور منزل

تابلوهای یک‌دست تیره ممکن است در ابتدا زیبا و باوقار به نظر برسند؛ اما به‌ مرور زمان باعث کسالت و بی‌انگیزگی در فرد می‌شوند پس این نوع تابلوها را نخرید.

تابلوهای نامناسب در دکور منزل

تابلو غروب خورشید

تا جای ممکن بهتر است از تابلوهایی که غروب خورشید را به تصویر می‌کشند در خانه استفاده نکنید؛ زیرا غروب نماد پایان است.

تابلوهای انتزاعی با خطوط تیز، تابلو نامناسب در دکور منزل

تابلوهایی با خطوط منحنی بیشتر تهیه کنید؛ زیرا خطوط صاف و زاویه‌دار تند در بعضی نقاشی‌های انتزاعی بداقبالی و منفی‌گرایی به همراه دارد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این ۵ وسیله را هرگز در اتاق پذیرایی نگذارید سر بزنید.

تابلوهای جنگی

هرگز از تابلوهایی که جنگ و نبرد را به تصویر می‌کشد، استفاده نکنید. خشونت، ستیزه‌گری و پرخاش به قلب شما و اهالی خانه استرس و فشار وارد خواهد کرد و انرژی مثبت و امیدوارانه شما را تخلیه می‌کند.

تابلوهای شهری و شلوغ، تابلو نامناسب در دکور منزل

تصاویر شلوغ ذهن شما را آشفته و شلخته می‌کند پس سعی کنید تابلوهای شهری و شلوغ را روی دیوار روبرویی آویزان نکنید و یا روی میز کارتان قرار ندهید.

تابلو نقاشی‌های نامناسب

تابلوها و نقاشی‌های مغموم و دل‌مرده را از روی دیوار بردارید و در عوض مناظری از طبیعت، تصاویری شاد و رنگ‌های زنده را جایگزین کنید. اگر هر روز منظره‌ای غمگین، تابلویی اندوهناک و چشم‌اندازی ناشاد را تماشا کنید، ناخودآگاه احساسات منفی به سمت شما هجوم خواهند آورد و شما را گرفتار خواهند کرد.

تابلوهای نامناسب در دکور منزل

پیشنهاد مطالعه: مطلب برای همیشه کمد لباس را مرتب کنید +ویدیو را بخوانید.
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…