۴ ترفند برای نگهداری فضای سبز حیاط خانه

۵
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
داشتن فضای سبز در حیاط خانه، علاو‌ه بر زیبایی مزایای فراوانی دارد اما نگهداری از فضای سبز حیاط دشواری‌های خاص خود را دارد و نیاز به صرف وقت و هزینه دارد. در این مطلب ما راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم تا در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.
فضای سبز حیاط

معمولاً بسیاری از افراد در زمان طراحی فضای سبز حیاط خانه در پی شرایطی هستند که بتوانند با کمترین هزینه، باغچه‌ای سرسبز و زیبا داشته باشند. باید در نظر داشت که فضای سبز بدون مراقبت و نگهداری، طراوت و زیبایی نخواهد داشت. با این‌حال می‌ توان با راه‌ کارهایی فضای سبز حیاط خانه را همیشه سرسبز و شاداب نگهداری کرد.

حذف چمن و یا کاهش میزان آن

چمن کمتر در فضای سبز حیاط

به گزارش مجله دلتا برگرفته از چیدانه؛ معمولا” بخشی از فضای سبز حیاط با چمن پوشش داده می‎شود. اگر نگهداری و مراقبت از چمن برای شما سخت و دشوار است، بهترین راه این است که از میزان آن بکاهید و فضای کمتری را به چمن اختصاص دهید.

کاشت گیاهانی با نگهداری کمتر در فضای سبز حیاط

گیاهان مناسب

سعی کنید برای هر گونه آب و هوا و اقلیمی، گیاهانی مناسب شرایط همان اقلیم انتخاب کنید. تا به مراقبت و نگهداری کمتری نیاز داشته باشند به عنوان مثال اگر وقت هرس کردن گیاهان و درختان حیاط را ندارید بهتر است گیاهانی مثل گل رز رونده، فیکوس، بنجامین و یا پیچ گلیسین را انتخاب کنید. اگر در یک محیط شرجی زندگی می‌کنید از گیاهانی استفاده کنید که باید رطوبت داشته باشند. برای فضای سبز حیاط خود گیاهان مناسب را انتخاب کنید.

تبدیل گل به بوته

بوته به جای گل

همه ما می‌دانیم که گیاهان فصلی نیاز به کاشت، آبیاری و محافظت بالایی دارند تا زودتر شکوفه بدهند. اگر نمی‌خواهید در شرایط سخت این چنین قرار بگیرید می‌توانید به سراغ کاشت بوته، برای فضای سبز حیاط خود بروید. در نظر داشته باشید که با استفاده از کاشت بوته می‌توانید فضایی زیبا ایجاد کنید که در حین زیبایی، نیاز به مراقبت زیاد نیز نداشته باشد.

محدود کردن فضای کاشت گیاه

محدود کردن فضای سبز

یکی دیگر از ترفندهایی که می‌توانید به‌کار برید این است که فضای خاصی را برای کاشت گیاهان اختصاص دهید. می‌توانید از فلاور باکس، دیوار سبز، گلدان‌های ویژه بوته و… استفاده کنید. با این ترفند گیاهان خودرو و علف‌های هرز کمتری اطراف گیاهان اصلی می‌رویند؛ درنتیجه زمان کمتری برای هرس کردن باغچه خود صرف خواهید کرد.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون از  مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟

بالکن‌های کوچک خانه‌ های امروزی نسل جدیدی از ایوان‌‌های قدیمی هستند که نور و هوای تازه را …