این خانه ۳۶۰ درجه می‌چرخد!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک خانه مسکونی متعلق به یک تاجر اهل ترکیه با قابلیت چرخش 360 درجه به دلیل روش ساخت منحصر به فرد آن، اخیرا خبرساز شده است.
خانه متحرک

آیا تا به حال خانه‌ای را دیده‌اید که حول محور خود و ۳۶۰ درجه بچرخد؟ یکی از جاذبه‌های گردشگری که این روزها طرفداران ویژه‌ای پیدا کرده است، خانه‌هایی است که طراحان آن قابلیت‌های ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته‌اند. این خانه چوبی با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه که تاجری به نام جمیل اکسلماز آن را ساخته است با کمک چرخ‌هایی که روی ریل حرکت می‌کنند، می‌چرخد. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا این خانه متحرک را بشناسید.

خانه متحرک مدرن

این تاجر ترکیه‌ای می‌گوید با کمک برادرانش مطالعاتی انجام داده تا این خانه چوبی را مطابق با معماری محلی به‌روز و آن را مدرن‌تر کند. وی پس از گفت‌وگو با چندین شرکت در نهایت تصمیم به ساخت خانه گردان گرفت.

سیستم چرخش خانه متحرک

این خانه بر اساس یک سیستم و با کمک چرخ‌هایی که روی ریل حرکت می‌کنند ساخته شده، از نظر وزن، مقاومت در برابر زلزله و دوام تست شده و گواهی انطباق اخذ کرده است. اگر به دانستنی‌های عجیب گردشگری علاقه دارید، روستایی که هیچ مردی ندارد را بخوانید.

خانه چوبی

وزن خانه متحرک چقدر است؟

این خانه چوبی ۴۰ تن وزن دارد و می‌توان با کنترل از راه دور آن را ۳۶۰ درجه چرخاند. صاحب این خانه گفته است که به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه ریزه ترکیه تصمیم به ساخت این خانه گردان گرفته است.

او با اشاره به اینکه ساخت این خانه حدود یک سال طول کشید، گفت: «تمام آزمایش‌ها ثابت کرد که این خانه متحرک می‌تواند در برابر باد، زلزله و برف مقاومت کند.»

معماری مدرن خانه متحرک

صاحب این خانه اعتقاد دارد که این خانه‌ قبلا یک خانه چوبی بود اما امروز مدرن‌تر شده است. این خانه که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارد، تقریبا اولین خانه‌ای از نوع خود در استان ریزه ترکیه است.

خانه متحرک ترکیه

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب گردشگری عجیب در این روستا هیچ مردی حرف زنش را نمی‌فهمد! را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنا…