خانه سرامیکی

۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه سرامیکی، رویای کودکی یک بانوی ۸۶ ساله است که همه‌ی گردشگران را شگفت زده می کند.
خانه سرامیکی

خانه سرامیکی از ۳٫۵ میلیارد تومان سرامیک! توسط بانویی ۸۶ ساله و خلّاق در کشور چین ساخته شده است. ساخت خانه سرامیکی ۵ سال طول کشیده و سرشار از سرامیک‌هایی با نقش و نگارهای بسیار خاص و منحصربه‌فرد است.

این عمارت جالب و دیدنی به راحتی خراب می‌شود و شاید از نظر برخی معماران، ساخت آن کار بیهوده‌ای بوده است اما، یو ارمی (Yu Ermei)  با صرف هزینه‌ی  ۳٫۵ میلیارد تومانی اعتقاد داشت که زندگی او بدون این تصمیم کامل نخواهد بود.

خانه سرامیکی

این خانم دوست داشت که چیزی ارزشمند بعد از مرگ او به یادگار بماند. به همین دلیل، ۳۰ سال از عمرش را صرف جمع آوری چینی های مختلف کرده و برای ساخت این خانه از ۶۰۰۰۰ قطعه چینی بهره گرفته است.

یو، قطعه ای زمین در روستای Jingdezhen را خرید و شروع به ساخت عمارتی دایره‌ای شکل کرد.

خانه سرامیکی ۱۲۰۰ متر مربع مساحت دارد و از ۸۰ تن سرامیک که بسیاری از آن ها شکسته‌اند ساخته شده که تزئین داخلی و دکور آن هم از همین سرامیک های خوشرنگ، براق و روشن تشکیل شده است که نقش و نگارهای مختلفی از فرهنگ چین مانند: اژدها، سمبل‌ ماه‌های چینی و…روی آن‌ها دیده می‌شود.

خانه سرامیکی

 تمام در و دیوارهای این کاخ با سرامیک پوشانده و از سقف آن هم ظرف و کاسه های چینی آویزان شده است. حتی پنجره‌های این کاخ هم سعی شده تا با چینی ساخته شود و به سختی می‌توان حتی یک سانتی‌متر در این خانه پیدا کرد که با سرامیک پوشانده نشده باشد.

خانه سرامیکی، رویای کودکی یک بانوی ۸۶ ساله است که همه‌ی گردشگران را شگفت زده می کند.

خانه سرامیکی

 

برای خواندن  مطالب متنوع ،به صفحه گوناگون مجله دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…