آبشار کبودوال، توری سپید بر موهای خز‎ه‌ها

۱
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
استان‎های شمال کشور به دلیل آب و هوای بی نظیر خود از جمله دیدنی‎ترین استان‎ها هستند؛ از سویی برخی جاذبه‎های گردشگری در این مناطق همچنان بکر و دست‎نخورده مانده، که هر توریستی را برای دیدن‎شان وسوسه می کند، مانند آبشار کبودوال استان گلستان.

آبشار کبودوال یکی از بی نظیرترین و تماشایی‎ترین آبشارهای شمال ایران، زیر چتر استان گلستان تکیه بر کوهپایه زده؛ اما متاسفانه از دید بسیار از هموطنان‎مان به دور مانده است.

این آبشار زیبا در پارک جنگلیِ کبودوال واقع در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر علی آباد کتول جای دارد. در اعماق درختانِ انبوه و پوشیده از انواع گیاهان سبز و چشم نواز.

کبودوال

سوژه ای برای عکاسی

از هنگامی که شما از سواری‎تان پیاده می‎شوید تا زمانی که به آبشارِ زیبا و سبز پوش برسید، شاید تنها فاصله زمانی شما ۲۰ الی ۳۰ دقیقه باشد. و این بستگی به ذوق خودتان دارد که چند بار در کنار مناظر زیبا بایستید و عکس‎هایی را برای آلبوم گردشگریِ خود ثبت کنید. همچنین ممکن است در طول مسیر شما بخواهید اندکی بر روی سکوهای تعبیه شده بنشینید و دمی در دل طبیعت بیاساید.

کبودوال

دستهای مهربان جنگل

پارک کبودوال در واقع تراکمی از پوشش گیاهی بکر و دست نخورده است، با درختانی پر پشت وَ طیف‎های بیشماری از رنگ سبز.

کبودوال

زمانی که در این جنگل قدم میزنید، صدای آبشار و نم باران وَ همچنین درختانِ سر به فلک کشیده ممکن است شما را به یاد جنگلهای مصنوعیِ فیلم پارک ژوراسیک بی‎اندازد. اما نم باران و بوی گیاهانِ خیس و همچنین زیبایی بی بدیل این پارک طبیعی، شما را محو دستهای مهربانِ جنگل می‎کند.

کبودوال

مسیر حرکت

همان ابتدای مسیر، پلی سنگی و بسیار زیبا روی رودی روان تعبیه شده است. که با عبور از آن گویا به دنیای جدیدی پای خواهید گذاشت، روی مسیری سنگ فرش و نمدار قدم زده و در کنار رودی زنده و خروشان، وَ صدای آواز بی وقفه ی رود به راهتان ادامه می دهید.

کبودوال

در میانه مسیر آبشار های کوچک و بزرگی را مشاهده خواهید کرد که زیبایی آنها شما را به دیدن منظره عظیم و چشم نوازِ آبشار کبودوال دعوت می‎کند.

آبشار کبودوال

پس از رسیدن به قلب جنگل صدای ریزش آب و خنکای هوا خبر از رخ نماییِ آبشار کبودوال می‎دهد. آبشاری که سالانه بیش از ۲۰۰۰ گردشگر را به استانِ گلستان فرا می‎خواهد. جاذبه ای طبیعی و ساخته شده به دست خالق زیبایی‎ها و یگانه خداوندِ روح نواز.

کبودوال

یکی از علت‎هایی که به شگفت انگیزتر شدن این آبشار دامن می‎زند، پیکره‎ی پوشیده از خزه این آبشار است، وقتی آب از روی این آبشار رقصیده و پایین می‎ریزد گویا توری سپید بر سر خزه‎ها، نمایان گشته است.

کبودوال

امید داریم فرصتی دست دهد تا در تعطیلات، به این آبشار و مناظر چشم نواز اطراف آن سری بزنید. همچنین برای خواندن مطالب مرتبط با گردشگری  به مجله دلتا مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دیدنی ها

همچنین بخوانید

کشور کانگوروها را بهتر بشناسید

همچنین بخوانید: جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌ترین موزه‌های دنیا چه وسایل…