یک حبه سیر با قلب چه می‌کند؟

۱
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
افزودن سیر به رژیم غذایی افراد به طور قابل‌توجهی خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.
سیر

براساس تحقیقات متعدد انجام‌شده، نقش موثر مصرف سیر در پیشگیری از سکته قلبی به اثبات رسیده است و این سبزی با کنترل فشار خون و چربی خون، تاثیر زیادی در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی دارد.

به گزارش مجله دلتا و به نقل از سلامت نیوز، مرجان عجمی با اشاره به اینکه شواهد اپیدمیولوژیک قابل ملاحظه‌ای نقش درمانی و پیشگیرانه سیر را نشان می‌دهد، گفت: «سیر تا حد زیادی عوامل خطر برای بیماری‌های قلبی و عروقی و خطر سرطان را کاهش می‌دهد و اثر آنتی‌اکسیدانی، اثر ضد میکروبی و سم‌زدایی و حمایت از کبد دارد».

وی در ادامه درباره سیر گفت که سرشار از فولیک اسید (نوعی ویتامین گروه B)، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین‌‌های B2, B1 و B3 است و شرح داد: مصرف سیر اثرات قابل‌توجهی در کاهش فشار خون، پیشگیری از تصلب شرایین (سخت شدن دیواره رگ‌ها)، کاهش کلسترول خون و تری گلیسیرید، مهار تجمع پلاکتی و جلوگیری از لخته شدن خون دارد.

وی در ادامه افزود: سیر خطر بیماری‌های انسدادی مویرگ‌ها را کاهش می‌دهد و خون‌رسانی مویرگی را افزایش می‌دهد. ولی مصرف آن برای بیماران قلبی مبتلا به غلظت خون که داروی ضدانعقاد مثل وارفارین می‌خورند، باید زیر نظر پزشک باشد.

عجمی با اشاره به نقش پیشگیرانه سیر در بیماری‌های قلبی عروقی مانند سکته قلبی، گفت: افزودن سیر به رژیم غذایی افراد به طور قابل‌توجهی خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد و فشار خون بالا و چربی خون (از عوامل بیماری‌های قلبی و عروقی) را مهار می‌کند.

 

منبع: سلامت نیوز

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فشارخون خود را فقط با بوییدن و خوردن این میوه کاهش دهید!

مواد مغذی موجود در سیب باعث شده تا این میوه طیف وسیعی از فواید سلامتی را داشته باشد. با خو…