این گیاهان آپارتمانی خانه را پاکسازی می‌کنند

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای داشتن زندگی سالم و به دور از بیماری، به هوایی پاکیزه و سالم نیاز داریم و هوای آلوده مشکلات بسیار زیادی را برای ما به‌وجود می‌آورد.
گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

برای مقابله با اثرات آلودگی هوا چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟ راهکارهایی مانند به‌کارگیری گیاهان آپارتمانی، می­‌تواند عوارض ناشی از آلودگی هوا را به حداقل برساند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا می‌پردازیم.

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

برای اینکه سلامتی را به خانواده خود هدیه دهید در ادامه ما را همراهی کنید.

پوتوس

نگهداری این گیاه آپارتمانی بسیار ساده است که می‌توان با آن به جنگ سم‌های خانگی رفت. پوتوس با پیچک‌های آبشاری که دارد‌، به خانه‌ شما زیبایی خاصی می‌بخشد. این گیاه در آب، گلدان و سبدهای آویزان رشد می‌کند. مقاومت این گیاه بسیار زیاد است.

سم‌هایی که از بین می‌برد: زایلین، بنزن، فرمالدهید و تری‌کلرواتلین.

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

نخل ققنوس از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

نخل ققنوس، درخت‌هایی کوتاه از خانواده نخل هستند. رشد آن‌ها در سایه و آفتاب غیرمستقیم امکان‌پذیر است. بلندی این گیاه به ۱۸۰ تا ۳۰۰ سانتی‌متری می‌رسد و ریشه آن نیز تا حدود ۱۸۰ سانتی‌متر رشد خواهد کرد.

سم‌هایی که از بین می‌برد: فرمالدهید و زایلین.

نخل ققنوس از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

گل چمچه‌ای

یکی دیگر از گیاهان تصفیه کننده هوا گل چمچه‌ای از خانواده گل شیپوریان است. این گیاهان به مراقبت زیادی نیاز ندارند. برگ‌های درخشان سبز آن‌ها در نور کم نیز به هر خانه‌ای زیبایی و جلا می‌بخشد. هفته‌ای یک‌بار آن‌ها را آبیاری کنید. می‌توانید در فصل بهار از این گیاه تکثیر کنید.

سم‌هایی که از بین می‌برد: بنزن، کربن مونوکسید، فرمالدهید، تری‌کلرواتلین و زایلین.

گل چمچه‌ای

فیلودندرون از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

فیلودندرون شکل‌قلبی، گیاهی جذاب برای فضا‌های داخلی است. نگهداری از این گیاه کار آسانی است و تنها به مقدار مناسبی آب و نور غیرمستقیم نیاز دارد. برای نگهداری بهتر از گیاهان آپارتمانی در زمستان به مطلب ۵ نکته مهم نگهداری از گیاهان آپارتمانی در زمستان سر بزنید.

سم‌هایی که از بین می‌برد: فرمالدهید.

فیلودندرون از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

گیاه عنکبوتی

برای کسانی که به‌تازگی به نگهداری از گل و گیاه علاقه‌مند شده‌اند، انتخاب مناسبی خواهد بود. در نور غیرمستقیم رشد می‌کنند و تقریبا در هر فضایی دوام می‌آورند. گیاه عنکبوتی در دماهای پایین هم از خود مقاومت نشان می‌دهد. گیاه مادر، ساقه‌های بلند و رونده‌ای تولید می‌کند که دسته‌های کوچک برگ دارد و به‌راحتی می‌توان آن را تکثیر کرد.

سم‌هایی که از بین می‌برد: فرمالدهید و زایلین.

گیاه عنکبوتی

گل داوودی از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

از دیگر گیاهان تصفیه کننده هوا که با گل‌هایشان زیبایی خاصی به محل زندگی شما می‌آورند، می‌توان به گل داودی اشاره کرد. گل داودی از هوای تازه، نور غیرمستقیم خورشید و آبیاری با آب گرم لذت می‌برد. فراموش نکنید که به خشک بودن خاک در میان فواصل آبیاری توجه کنید.

سم‌هایی که از بین می‌برد: آمونیاک، بنزن، فرمالدهید و زایلین.

فیکوس

این گیاه همیشه‌سبز گیاه مقاومی است که عاشق روشنایی، نور فیلترشده و آبیاری هفتگی در تابستان و آبیاری دو هفته یک‌بار در زمستان است. فیکوس قابلیت رشد در گلدان‌های کوچک یا بزرگ در خانه را دارد. حتی می‌توان فیکوس را مستقیم در باغچه کاشت.

سم‌هایی که از بین می‌برد: زایلین، بنزن، فرمالدهید و تری‌کلرواتلین.

گیاه عنکبوتی

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز پرده‌های منزل را اینگونه نصب نکنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک بادکنک گلدان دکوری بسازید +ویدیو

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زی…