چگونه با چت رابطه نامشروع همسرمان را اثبات کنیم؟

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیاری از مشکلات در جوامع امروز، خیانت و رابطه نامشروع یکی از زوجین در فضای مجازی است.
اثبات رابطه نامشروع همسر با چت

اثبات رابطه نامشروع همسر با چت یکی از مواردی است که بسیار راجع‌ به آن سؤال می‌شود. جرم خیانت از طریق فضای مجازی برای فرد مجرد و متأهل مجازات یکسانی دارد و مجازات آن چه به‌صورت سنتی، چه فیزیکی یا مجازی تا ۹۹ ضربه شلاق است. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

نحوه اثبات رابطه نامشروع همسر با چت

طبق قانون، اگر فردی از همسر خود به دلیل خیانت از طریق چت شکایتی دارد باید به دادگاه مراجعه کرده و شکایت خود را مطرح کند؛ اما در صورتی می‌تواند درخواست مجازات فرد خیانت‌کار را از دادگاه داشته باشد که بتواند خیانت آن را از طریق چت به اثبات برساند.

دسترسی به پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی فردی که خیانت کرده است و ارائه آن به دادگاه می‌تواند برای اثبات خیانت، تشخیص جرم رابطه نامشروع و محکومیت وی از طرف قاضی کافی است.

اثبات رابطه نامشروع همسر

البته اگر شاکی دسترسی مستقیمی به چت‌ها نداشته باشد و نتواند آن را ارائه دهد با ارائه مدارک لازم می‌تواند دستور استعلام آن را بر اساس دستور و صلاح دید قاضی بگیرد.

حال اگر خیانت از طریق چت و پیامکی باشد ازآنجایی‌که اطلاعات پیامک همسر شخصی محسوب می‌شود فقط به تشخیص دادگاه یا دادسرا برای کشف جرم است که دستور استعلام به پرینت پیام‌ها داده می‌شود.

در این موارد اپراتورها موظف به همکاری و قراردادن اطلاعات آن فرد هستند. از آنجایی‌ که اپراتورها باید طبق قانون پیام‌ها و مکالمات هر فرد را ۶ ماه در حافظه نگهداری کنند پس می‌توان با دستور قاضی استعلام چت‌ها در آن بازه به‌راحتی گرفت.

نحوه اثبات رابطه نامشروع

ولی اگر خیانت همسر از طریق چت کردن در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، واتس‌اپ و یا اینستاگرام باشد که داخلی نیستند و دادگاه نمی‌تواند از آن‌ها استعلام بگیرد در صورتی می‌توان آن را اثبات کرد که شاکی اطلاعات لازم برای ورود به تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی فرد خیانت‌کار را داشته باشد و یا خود فرد متهم اقرار به خیانت خود کند.

در غیر این صورت امکان اثبات خیانت از طریق عکس و یا اسکرین‌شات از چت‌های متهم وجود ندارد. مگر اینکه شاکی علاوه بر عکس و اسکرین‌شات، پرینتی از محتوای فضای مجازی همسر خود را داشته که نشان‌دهنده خیانت وی باشد که داشتن این مدارک می‌تواند برای دادگاه قابل اثبات باشد.

رابطه نامشروع

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی شرایط خروج زن بدون اجازه مرد از خانه را مطالعه کنید.

 • طلاق ‌دادن زن بدون مهریه

  طلاق دادن زن بدون پرداخت مهریه

  طلاق ‌دادن زن بدون مهریه یک مسئله ناراحت‌کننده برای خانم‌ها و خوشحال‌کننده برای آقایان است…
 • ارث بردن مجدد فرد

  این افراد دو بار ارث می‌برند

  موضوع ارث‌بری یک امر کاملا غیر ارادی است و شخص لازم نیست تا به اراده خود کاری انجام دهد تا…
 • مجازات شلاق برای بوسیدن

  مجازات شلاق برای بوسیدن + ویدیو

  مجازات شلاق برای بوسیدن در قانون بیان شده است. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید تا به این مو…
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

طلاق دادن زن بدون پرداخت مهریه

طلاق ‌دادن زن بدون مهریه یک مسئله ناراحت‌کننده برای خانم‌ها و خوشحال‌کننده برای آقایان است…