علائم کمبود ویتامین B12 چیست؟+ویدیو

۱۱
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
وقتی بدن ویتامین B12 کافی نداشته باشد، تولید گلبول‌های قرمز کاهش می‌یابد. این وضعیت که به آن کم‌خونی می‌گویند، اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها را مختل می‌کند.

نشانه های کمبود ویتامین B12 چیست؟

بدن انسان قادر به تولید «ویتامین B12» یا «کوبالامین» نیست. به همین دلیل است که باید این ماده‌ مغذی را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنید. کوبالامین در ساخت DNA و گلبول‌های قرمز خون مشارکت داشته و به حفظ سلامت سیستم عصبی کمک می‌کند. بسیاری از نشانه های کمبود ویتامین B12 به دلیل کاهش تعداد سلول‌های خونی ایجاد می‌شوند. برای اینکه اندام‌های مختلف اکسیژن کافی دریافت کنند و سلامت آن‌ها حفظ شود، بدن به تعداد زیادی از این سلول‌ها نیاز دارد. مجله اینترنتی دلتا در این ویدیو به بررسی علائم کمبود ویتامین B12 می‌پردازد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این میوه‌ها سه سوته کبد چرب را درمان می‌کنند را بخوانید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

سنگ مثانه را در خانه نابود کنید!

‌سنگ‌های کوچک مثانه اغلب به طور خود به خود قابل عبور هستند. عوامل ایجاد سنگ مثانه و بهترین…