هرگز آشپزخانه را این رنگی نکنید

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ‌ها تاثیر بسیاری بر ذهن افراد می‌گذارند به همین دلیل روانشناسان بعضی رنگ‌ها را مشخص کرده‌اند که استفاده از آن‌ها در دکور آشپزخانه توصیه نمی‌شود.
تاثیر رنگ در آشپزخانه

آیا شما هم می خواهید دکوراسیون آشپزخانه تان را تغییر بدهید؟ در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا قصد داریم به بیان تاثیر رنگ در آشپزخانه می‌پردازیم.

تاثیر رنگ در آشپزخانه

در این مطلب قرار است به شما بگوییم که از چه رنگ‌هایی نباید برای آشپزخانه خود استفاده کنید، پس با ما همراه باشید.

قرمز روشن

یکی از رنگ‌هایی است که هرگز نباید برای آشپزخانه استفاده کنید، رنگ قرمز است. این رنگ انرژی‌بخش است اما نباید به‌عنوان رنگ اصلی و پایه برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید. این رنگ باعث حواس پرتی، ایجاد تشویش و اشتها را افزایش می‌دهد، برای جلوگیری از پرخوری هرگز آشپزخانه را به رنگ قرمز در نیاورید.

تاثیر رنگ در آشپزخانه

تاثیر رنگ خاکستری و طوسی تیره در آشپزخانه

استفاده از این رنگ‌ها به عنوان رنگ اصلی آشپزخانه پیشنهاد نمی‌شود. رنگ خاکستری و طوسی تیره به نوعی حس سردی و ناخوشایندی را در افراد خانه ایجاد می‌کند و باعث ایجاد مشکلات روحی می‌شود. در واقع هیچ فردی دلش نمی‌خواهد که وارد این آشپزخانه شود. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این ترفندها حتما به کارتان می‌آید +ویدیو سر بزنید.

سفید خیلی براق

اگر رنگ اصلی آشپزخانه سفید بیش از حد براق باشد، شما به یاد بیمارستان و کلینیک می‌‌افتید که حس خوبی را انتقال نمی‌دهد. این رنگ بهتر است در کنار یک رنگ دیگر در آشپزخانه استفاده شود و از طرفی تمیز کردن آن هم کار راحتی نیست.

تاثیر رنگ در آشپزخانه

سبز تیره

این رنگ محبوبیت زیادی برای آشپزخانه شما دارد. انواع متنوعی از این رنگ را می‌توانید در آشپزخانه استفاده کنید، البته به این شرط که رنگ اصلی آشپزخانه نباشد. این رنگ به دلیل تیره بودن باعث ایجاد حس دلگیری در خانه شده و آلودگی‌های آن را نیز به درستی نمی‌توانید تشخیص دهید.

تاثیر رنگ زرد روشن در آشپزخانه

زرد رنگ زیبایی است با این وجود هرگز نباید آن را به عنوان رنگ اصلی آشپزخانه خود انتخاب کنید. مخصوصا اگر زرد روشن باشد، شاید با خود بگویید این رنگ باعث افزایش انرژی و شادی شود اما بیش از حد رنگ محرکی است. همچنین عامل حواس پرتی، دل مشغولی و تشویش نیز خواهد شد.

تاثیر رنگ در آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب سه سوته به خانه خود نظم دهید +ویدیو را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

آسان و سریع چربی‌های روی کابینت را پاک کنید

تمیز و پاکیزه بودن آشپزخانه در سلامت شما و افراد خانواده تأثیر مهمی دارد. به منظور نگهداری…