دفع سموم از بدن فقط با ۵ خوراکی

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در روزهای آلوده و سردی که شهرهای ایران در آن قرار دارند شما می‌توانید با برخی از مواد غذایی بدن خود را پاک‌سازی کنید.
دفع سموم از بدن

طبق گفته متخصصین شما می‌توانید با مصرف برخی از مواد غذایی به پاک‌سازی بدن خود از مواد سمی کمک کنید. در حال حاضر که آلودگی هوا در بیشتر شهرهای ایران وجود دارد باید بیشتر مراقب سلامتی خودتان باشید. در همین راستا مجله اینترنتی دلتا در این مطلب مواد غذایی که به دفع سموم از بدن کمک می‌کنند را معرفی کرده است.

دفع سموم از بدن با سوپ‌ها

سوپ‌هایی که مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها بیشتر سبزی‌ها است، در دفع سموم بدن بسیار کاربرد دارند. اضافه‌کردن چاشنی‌های ترش مانند آبلیمو، آب نارنج و زرشک به سوپ آن را مقوی‌تر می‌کند

دفع سموم از بدن با سوپ

دمنوش‌هاو دفع سموم از بدن

استفاده از دمنوش‌های مختلف علاوه بر تامین آب موردنیاز بدن به پاک‌سازی بدن نیز کمک می‌کنند. دمنوش بهارنارنج یا عرق بهارنارنج در پاک‌سازی سموم و دفع آن‌ها تاثیر بسیاری دارد. علاوه بر این دمنوش‌های گفته‌شده به کاهش استرس نیز کمک می‌کنند.

سبزیجات دشمن آلودگی هوا

مصرف سبزیجات در تمام روزهای سال برای سلامتی مفید است. مصرف این دسته از خوراکی‌ها علاوه بر کاهش وزن به دفع سموم بدن نیز کمک می‌کند. سالاد کاهو به همراه کرفس، لبوی پخته شده و هویج رنده شده از جمله سبزیجاتی هستند که به دفع سموم کمک می‌کنند.

دفع سموم از بدن با سبزیجات

دفع سموم از بدن با مصرف میوه‌ها

نقش میوه‌ها در دفع سموم را نباید دست‌کم گرفت. میوه‌هایی مانند سیب، انار شیرین و انجیر تازه در دفع سموم بهتر عمل می‌کنند. آجیل‌هایی مانند گردو، فندق و بادام شیرین نیز زمانی که به شکل خام مصرف گردند موثر هستند.

مصرف زیاد مایعات برای پاک‌سازی بدن

طبق نظر متخصصین مصرف مایعات مخصوصا آب می‌تواند به بدن در سم‌زدایی کمک کند. همچنین ترکیب شیر با گردو یا شیر به‌تنهایی کمک به سزایی در دفع سموم و آلودگی‌ها می‌کند. مصرف مایعات زیاد باعث بالارفتن سرعت دفع سموم از کلیه‌ها می‌شود.

مصرف زیاد مایعات برای پاک‌سازی بدن

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب چطور بفهمید به قند خون مبتلا شده‌اید؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

خواص شگفت‌انگیز هل شما را شوکه می‌کند!

هل ادویه نواحی گرمسیری است که عطر و طعم دلچسبی به غذاها می‌دهد. فواید هل برای سلامتی را در…