۵ راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می‌کند! + ویدیو

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هرچه تاریخ‌نگاران و محققین تلاش می‌کنند بازهم قسمتی از تاریخ باقی می‌ماند و رمزگشایی آن غیر ممکن است. قسمتی که همیشه پای یک فضایی را به میان می‌آورد!
راز حل نشده تاریخ

راز حل نشده تاریخ که شما را شوکه می‌کند!

با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا در ادامه ویدیو  با ۵ راز حل نشده تاریخ آشنا شوید.

ماشین آنتیکیترا، کامپیوتری مرموز از اعماق تاریخ

یکی از تاریخدانان برجسته درباره این ماشین می‌گوید:

هیچ چیز دیگری در متون علمی یا آثار ادبی باستانی قابل مقایسه با این سازوکار نیست. اطلاع از این مساله کمی ترسناک است که یونانی‌ها قبل از پایان عصر طلاییشان در زمینه تفکر و فناوری علمی تا چه حد به ما نزدیک شده بودند.

کتاب وونیک

حدودا صد سال پیش بود که کتاب خطی ۲۴۰ صفحه‌ای در اروپا کشف شد. این کتاب با زبان رمزی به رشته تحریر در آمده و حاوی دست نوشته‌های مرموزی است که نه زبان شناسان و نه کارشناسان رمزگشایی قادر به درکش نبوده‌اند. این کتاب خطی عنوان مهم‌ترین راز جهان را به خود اختصاص داده است.

خطوط نازکا

در ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرقی لیما در جایی بین شهرهای نازکا و پالیا، صحرایی غیر قابل کشت به نام نازکا وجود دارد که در دل خود جاذبه‌ای خاص و شگفت‌آور را جای داده است. در این بیابان بزرگ در مساحتی حدود ۵۰۰ کیلومتر مربع، صدها خطوط مختلف را می‌بینید که به شکل‌های خطوط هندسی، انسان، حیوانات و حشرات کشیده شده‌اند.

معبد ساکسی‌هومان

این مجموعه در قرن پانزدهم توسط اینکا و به‌ویژه زیر نظر پاچاکوتی و جانشینان آن ساخته شد. این مجموعه را از دیوارهای سنگی خشک ساخته‌اند. کارگران تخته سنگ‌ها را با احتیاط برش می‌دادند تا بدون ملات محکم روی هم قرار بگیرند.

ماجرای کشف شهر گمشده هراکلیون

حدود ۱۲۰۰ سال پیش، مجسمه‌های غول پیکر شهر هراکلیون، ورود کشتی‌ها را به این بندر خوش‌آمد می‌گفتند. در آن زمان هراکلیون به خاطر موقعیت جغرافیایی‌اش به یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری دریای مدیترانه تبدیل شده بود. کشتی‌ها برای لنگر انداختن در این بندر، پشت سر هم صف می‌کشیدند. می‌گویند که هلن تروا و هرکول، قهرمان یونانی در این شهر قدم گذاشته‌اند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ تا از عجیب‌ترین قوانین رانندگی را بخوانید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…