خانه دکوراسیون ۵ نکته مهم برای دکوراسیون تراس منزل

۵ نکته مهم برای دکوراسیون تراس منزل

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
از دیدگاه معماری تراس به فضای الحاق شده به آپارتمان گفته می‌شود که مسقف نیست.
دکوراسیون تراس منزل

وجود تراس و بالکن در خانه های بی حیاط امروزی موهبتی بزرگ محسوب می‎شود. زیرا می‎توان با اجرای ایده هایی کم خرج و ساده فضای دلپذیر و شادی را ایجاد کرد. اما همان‎طور که می‎دانید برای دکوراسیون تراس منزل و ساخت چنین فضایی نیز باید قوانینی را رعایت کنید. در این گزارش به ترفندها و نکات کوچکی اشاره می‎کنیم که شاید برایتان راهگشا باشد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون تراس منزل

در مقاله های قبلی به‎طور مفصل به مبحث رنگ و اهمیت به کارگیری صحیح آن در دکوراسیون داخلی خانه و سایر ریز فضاهای مربوط به آن پرداختیم. اما این بحث به قدری اهمیت دارد که در طراحی و ساخت بالکن و تراس تان نیز باید به آن توجه کنید. اگر به تصویر زیر دقت کنید می‎بینید که با استفاده از رنگ های خاص می‎توان از یک محیط بی جان و غیر قابل استفاده فضایی مفید و زیبا به وجود آورد.

در این شیوه با استفاده از چند اِلمان کوچک رنگی در وسیله‎هایی مانند زیر پایی، چراغ آویزان و تشک و کوسن صندلی ها  فضایی پر از آرامش و نشاط به وجود آمده است.

دکوراسیون تراس منزل

ساخت صندلی

یکی از روش‎های کم هزینه‎ی دیگر برای دستیابی به دکوراسیون تراس منزل زیبا، استفاده از جعبه های دور ریختنی به جای مبلمان تراس یا بالکن است. در این شیوه حتی دیگر نیازی به صرف هزینه‎های بالا نیست، بلکه به راحتی می‎توانید با استفاده از جعبه ها یا قطعه چوب های اضافی موجود درخانه صندلی خودتان را بسازید و با اضافه کردن چند کوسن رنگی، باکس گل و یک زیر پایی دکوراسیون تراس منزل تان را تکمیل کنید.

دکوراسیون منزل

طراحی در و پنجره

چند سالیست که تکنیک جدیدی به نام «شیشه بالکن تاشو» به بازار آمده که به راحتی در تراس خانه نصب و در مواقع نیاز به صورت کشویی باز و بسته می‎شود. این پنجره های تاشو محاسن زیادی دارند که از جمله‎ی مهمترین آنها می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از آلودگی محیط
  • کنترل هوای ورودی و خروجی خانه به صورت دلخواه
  • افزایش متراژ منزل با استفاده از این بخش به عنوان فضای داخلی خانه

اما اگر مایل به استفاده از این تکنیک نیستید یا هزینه های این روش برای‎تان زیاد است می‎توانید از شیوه های قدیمی محصور کردن بالکن ها از طریق شیشه و پنجره های ساده مطابق تصویر استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی

صندلی حصیری

استفاده از چوب حس و حال طبیعی بودن فضاهای شهری را در دل زنده نگه می‎دارند. این مخلوق دوست داشتنی در همه جای تراس یا بالکن‎تان می‎تواند حضور داشته باشد، حتی در صندلی های حصیری بنابراین اگر مایل بودید می‎توانید از این صندلی‎های حصیری زیبا در دکوراسیون بالکن یا تراس خانه تان استفاده کنید.

تزیین تراس آپارتمان

میزهای تاشو یا کوچک

برای افرادی که بالکن آپارتمان‎شان متراژ کمی دارد استفاده از میزهای کوچک یا تاشو توصیه می‎شود. این میزها قابلیت جابه‎جایی و تاشدن دارند؛ بنابراین به راحتی می‎توانید با جمع کردنشان در مواقع نیاز فضای بالکن تان را به شکل قبلی بازگردانید.

دکوراسیون تراس

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری  و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی

یکی از سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ‌های گرم است. در واقع شما به منظور استف…