۵ نکته مهم برای دکوراسیون تراس منزل

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
از دیدگاه معماری تراس به فضای الحاق شده به آپارتمان گفته می‌شود که مسقف نیست.
دکوراسیون تراس منزل

وجود تراس و بالکن در خانه های بی حیاط امروزی موهبتی بزرگ محسوب می‎شود. زیرا می‎توان با اجرای ایده هایی کم خرج و ساده فضای دلپذیر و شادی را ایجاد کرد. اما همان‎طور که می‎دانید برای دکوراسیون تراس منزل و ساخت چنین فضایی نیز باید قوانینی را رعایت کنید. در این گزارش به ترفندها و نکات کوچکی اشاره می‎کنیم که شاید برایتان راهگشا باشد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون تراس منزل

در مقاله های قبلی به‎طور مفصل به مبحث رنگ و اهمیت به کارگیری صحیح آن در دکوراسیون داخلی خانه و سایر ریز فضاهای مربوط به آن پرداختیم. اما این بحث به قدری اهمیت دارد که در طراحی و ساخت بالکن و تراس تان نیز باید به آن توجه کنید. اگر به تصویر زیر دقت کنید می‎بینید که با استفاده از رنگ های خاص می‎توان از یک محیط بی جان و غیر قابل استفاده فضایی مفید و زیبا به وجود آورد.

در این شیوه با استفاده از چند اِلمان کوچک رنگی در وسیله‎هایی مانند زیر پایی، چراغ آویزان و تشک و کوسن صندلی ها  فضایی پر از آرامش و نشاط به وجود آمده است.

دکوراسیون تراس منزل

ساخت صندلی

یکی از روش‎های کم هزینه‎ی دیگر برای دستیابی به دکوراسیون تراس منزل زیبا، استفاده از جعبه های دور ریختنی به جای مبلمان تراس یا بالکن است. در این شیوه حتی دیگر نیازی به صرف هزینه‎های بالا نیست، بلکه به راحتی می‎توانید با استفاده از جعبه ها یا قطعه چوب های اضافی موجود درخانه صندلی خودتان را بسازید و با اضافه کردن چند کوسن رنگی، باکس گل و یک زیر پایی دکوراسیون تراس منزل تان را تکمیل کنید.

دکوراسیون منزل

طراحی در و پنجره

چند سالیست که تکنیک جدیدی به نام «شیشه بالکن تاشو» به بازار آمده که به راحتی در تراس خانه نصب و در مواقع نیاز به صورت کشویی باز و بسته می‎شود. این پنجره های تاشو محاسن زیادی دارند که از جمله‎ی مهمترین آنها می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از آلودگی محیط
  • کنترل هوای ورودی و خروجی خانه به صورت دلخواه
  • افزایش متراژ منزل با استفاده از این بخش به عنوان فضای داخلی خانه

اما اگر مایل به استفاده از این تکنیک نیستید یا هزینه های این روش برای‎تان زیاد است می‎توانید از شیوه های قدیمی محصور کردن بالکن ها از طریق شیشه و پنجره های ساده مطابق تصویر استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی

صندلی حصیری

استفاده از چوب حس و حال طبیعی بودن فضاهای شهری را در دل زنده نگه می‎دارند. این مخلوق دوست داشتنی در همه جای تراس یا بالکن‎تان می‎تواند حضور داشته باشد، حتی در صندلی های حصیری بنابراین اگر مایل بودید می‎توانید از این صندلی‎های حصیری زیبا در دکوراسیون بالکن یا تراس خانه تان استفاده کنید.

تزیین تراس آپارتمان

میزهای تاشو یا کوچک

برای افرادی که بالکن آپارتمان‎شان متراژ کمی دارد استفاده از میزهای کوچک یا تاشو توصیه می‎شود. این میزها قابلیت جابه‎جایی و تاشدن دارند؛ بنابراین به راحتی می‎توانید با جمع کردنشان در مواقع نیاز فضای بالکن تان را به شکل قبلی بازگردانید.

دکوراسیون تراس

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری  و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…