مبلمان قدیمی خود را نو کنید

۵
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای ایجاد تغییرات جذاب و شیک در دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید ظاهر مبلمان خود را تغییر دهید.
نو کردن مبل کهنه منزل

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا با روشی ساده برای نو کردن مبل کهنه منزل آشنا می‌شوید. شما می‌توانید با این کارها تغییرات زیبایی را در رنگ و طرح مبلمان منزل ایجاد کنید.

نو کردن مبل کهنه منزل

برای نو کردن مبل کهنه روش‌های زیادی وجود دارد. در ادامه به معرفی یکی از این روش‌ها می‌پردازیم.

وسایل لازم نو کردن مبل کهنه منزل

  • قلمو رنگ
  • رنگ گچ
  • بطری اسپری
  • سنباده
  • واکس مخصوص مبلمان

 مرحله اول

در ابتدا رنگ گچ را رقیق کرده و آن را تست کنید. توجه داشته باشید باید رنگ گچ را با آب رقیق شود تا به‌صورت کامل جذب پارچه شود. میزان رقیق شدن رنگ گچ به نوع رنگ اصلی و رنگدانه‌های موجود در درون رنگ و جنس پارچه مبلمان بستگی دارد.

برای رقیق کردن رنگ گچ بهتر است به نسبت یک به یک آب و رنگ را با هم مخلوط کرده و قسمت کوچکی از مبلمان که در معرض دید قرار ندارد را تست کنید و اجازه دهید قسمت تست خشک شود و نتیجه کار را مشاهده کنید.

نو کردن مبل کهنه منزل

مرحله دوم

لایه اول را رنگ کنید. در ابتدا لایه‌ای نازک از رنگ گچ را روی تمام قسمت‌های پارچه مبلمان بزنید تا رنگ گچ، جذب پاچه شود. برای اینکه لایه اول رنگ خوب جذب شود در هر نوبت روی پارچه صندلی یا مبل را با آب اسپری کنید.

در این مرحله تمام بخش‌های پارچه را به طور کامل آبرسانی کنید تا پارچه مبلمان غرق در آب شود. اگر رنگ به‌راحتی به پارچه جذب نمی‌شود مقداری آب بر روی پارچه مبل اسپری کنید.

مرحله سوم از نو کردن مبل کهنه منزل

در این مرحله از نو کردن مبل قدیمی اجازه دهید تا رنگ مبلمان به صورت کامل خشک شود. خشک شدن پارچه مبلمان ممکن است یک روز زمان ببرد و میزان زمانی که صرف خشک شدن پاچه مبلمان می شود به میزان آب استفاده شده بستگی دارد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب برای گیاهان آپارتمانی وسایل تزیینی بسازید +ویدیو سر بزنید.

مرحله چهارم

مبلمان رنگ شده را به آهستگی سمباده بکشید. با استفاده از سمباده‌ به‌طور ملایم تمام سطح مبل را سمباده بکشید. باید توجه داشته باشید که رنگ را زیاد از مبلمان جدا نکنید.

مرحله پنجم

اگر نیاز است مبلمان را باز رنگ کنید و مراحل ۲ تا ۴ را تا جایی که ممکن است تکرار کنید که به پوشش و بافتی که می‌خواهید برسید. باید توجه داشته باشید که پس از زدن لایه اول نیازی به استفاده از اسپری آب نیست و رقیق کردن رنگ گچ هم ضروری نیست. سمباده کشی پس از زدن هر لایه رنگ را هم نباید فراموش کنید.

مرحله آخر از نو کردن مبل کهنه منزل

در این مرحله از نو شدن مبل کهنه از واکس کرمی استفاده کنید و برای ثابت شدن رنگ و محافظت از پارچه رنگ شده مبلمان بهتر است لایه نازکی از واکس را با قلم مو روی مبل بزنید.

نو کردن مبل کهنه منزل

پیشنهاد مطالعه: مطلب این کارها آشپزخانه نوعروس‌ها را زشت می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…