۷۸ میلیون دلار فقط برای یک عروسی!

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فکر می‌کنید چقدر هزینه برای یک عروسی معقول است؟ نظرتان درباره ۷۸ میلیون دلار چیست؟
گران ترین عروسی جهان

گران ترین عروسی جهان به نظر شما چقدر قیمت داشته است؟ مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به بررسی ۶ مراسم ازدواج که در مجلل بودن و شکوه نظیر نداشته‌اند می‌پردازد.

دونالد ترامپ، ملانیا ناس

مراسم ازدواج دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۵ یک جشن ازدواج مجلل بود. کیک عروسی این مراسم ۹۰۰ کیلوگرم وزن داشت. لباس عروس ۴ متر دنباله و ۲۰۰ هزار دلار قیمت داشت. این لباس ۱۵۰۰ عدد سنگ تزئینی رنگی و مروارید داشت. وزن لباس عروس ۲۷ کیلوگرم بود.

دونالد ترامپ، ملانیا ناس

تام کروز، کیتی هولمز

در ۱۸ نوامبر سال ۲۰۰۶، تام کروز و کیتی هولمز هنرپیشه‌های هالیوودی در یک قصر قدیمی قرن پانزدهمی به نام اودسکالچی در ایتالیا ازدواج کردند. لباس عروس توسط مزون آرمانی و شخص جورجیو آرمانی طراحی شد.

تام کروز، کیتی هولمز

وین رونی، کالین مک لافلین

مراسم ازدواج کالین مک لافین با وین رونی در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۸ در ایتالیا انجام شد. این جشن ۴ روزه، روی یک کشتی تفریحی زیبا برگزار شد  و ۶۴ مهمان داشت که تمام مهمانان با هواپیمای خصوصی به آن رفته بودند. نکته جالب در این مهمانی بخش پذیرایی بود. این زوج یک مراسم عقد معمولی و ساده داشتند و برای شام به مهمانان پیتزا دادند. یکی از دلایل بالارفتن هزینه‌های این مراسم لباس عروس بود. لباس عروس توسط یک مزون سرشناس  و گران‌قیمت طراحی شده بود. قیمت لباس عروس ۳ میلیون دلار گزارش شده است.

وین رونی، کالین مک لافلین

ویکرام چاتوال، پریا ساچدو

مراسم ازدواج ویکرام چاتول پسر هتلدار ثروتمند هندی با پریا ساچدو هنرپیشه هندی بیش از ۱۰ روز به طول انجامید. این زوج در سه شهر مختلف هند، بمبئی، اودایپور و دهلی جشن گرفتند. مهمانان این جشن ۶۰۰ نفر بودند که از ۲۶ کشور  مختلف دعوت شده بودند. تمام مهمانان با جت شخصی به این جشن رفته بودند.

ویکرام چاتوال، پریا ساچدو

آلکساندرا کوکوتوویچ، آندری ملنیچنکو

در روز ۳ سپتامبر ۲۰۰۵، آندری ملنیچنکو میلیاردر روسی و موسس بانک mdm با آلکساندرا کوکوتوویچ ملکه زیبایی یوگسلاوی ازدواج کرد. این مراسم مجلل در تالار ساحل کوت دوآزور در فرانسه برگزار شد. مراسم عقد این زوج در یک کلیسای مجلل همراه با یک تک‌نواز انجام شد. در شب مراسم دو خواننده معروف با پروازهای خصوصی به تالار رفتند و برنامه اجرا کردند. دستمزد هر یک از خواننده‌ها بیش از ۳ میلیون دلار بود. هزینه کلی این مراسم ۳۰ میلیون دلار بوده است.

وانیشا میتال، آمیت باتیا

رتبه اول گران ترین عروسی جهان به دختر یک میلیاردر معروف هندی تعلق دارد. وانیشا میتال دختر میلیاردر معروف لاکشمی میتال است و آمیت باتیا بانکدار و سرمایه‌گذار هندی است. مراسم عروسی او در یک تالار قرن هفدهمی مجلل در فرانسه به نام ورسای در نوامبر ۲۰۰۶ برگزار شد. این مراسم ازدواج مجلل و باشکوه توسط سایت معتبر فوربس به‌عنوان گران‌ترین ازدواج به ثبت رسید. این ازدواج در کتاب گینس نیز به ثبت رسیده است.

جزئیات مراسم

  • این مراسم ۵ روز به طول انجامید.
  • کارت‌دعوت‌های این مراسم در قالب یک کتاب نقره‌ای ۲۰ صفحه‌ای بودند.
  • ۱۰۰ نوع غذای مختلف توسط سرآشپز معروف کلکته تهیه شد.
  • برای نوشیدنی‌های این مراسم یک و نیم‌میلیون دلار هزینه شد.
  • هزار نفر به این مهمانی دعوت شده بودند.

گران ترین عروسی جهان

پیشنهاد مطالعه: مطلب حلقه ۱/۵ میلیارد تومانی با نوشته جذاب را ببینید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فلسفه هفت سین نوروز چیست؟+ویدیو

از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. با فلسفه سفره هفت سین در این …