حلقه ۱/۵ میلیارد تومانی با نوشته جذاب را ببینید

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حلقه‌ای زیبا و مرموز توسط یک مرد انگلیسی به روشی عجیب کشف شد.
حلقه ازدواج قرون وسطی

کشف حلقه ازدواج قرون وسطی توسط یک مرد انگلیسی خبر ساز شد. پرنده شانس در یک روز زیبا روی دوش این مرد ۶۹ ساله انگلیسی نشست. دیوید بورد، ساکن یکی از روستاهای انگلستان زمانی که مثل هر روز با فلزیاب خود به اطراف روستا سر می‌زد برای اولین‌بار این حلقه طلای کوچک را پیدا کرد. دیوید در آن لحظه نمی‌دانست چه چیز گران‌بهایی را کشف کرده و آن را بی‌اهمیت می‌دانست. برای آشنایی بیشتر با این حلقه زیبا این مطلب را در مجله اینترنتی دلتا از دست ندهید.

ارزش گذاری حلقه قرون وسطایی

دیوید خوش‌شانس، یک حلقه ازدواج متعلق به قرون وسطا و کمیاب را کشف کرده بود. متخصصین ارزش آن را ۴۷۰۰۰ دلار (مبلغی حدود یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان) تخمین زده‌اند.

قیمت این حلقه باارزش، توسط حراجی می‌فر که قرار است اواخر این ماه برگزار شود گذاشته شده است. طبق گفته این حراجی دیوید مجوز جست‌وجو در یک مرتع را دریافت کرده بوده است. این مرد که عمق حدود ۱۵ سانتی‌متری زمین را جست‌وجو می‌کرد هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد چنین تحفه‌ای را پیدا کند. زمانی که دیوید حلقه را پیدا کرده بود به خیال این که یک حلقه ساده و کم‌ارزش است آن را در جیب خود گذاشته و به خانه بازگشته بود.

حلقه ازدواج قرون وسطی، در موزه بریتانیا

اظهارات دیوید بورد درمورد حلقه

بورد در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری‌ها داشت اعلام کرد، زمانی که به خانه رسیده، شروع به تمیزکردن و شستن حلقه کرده است. تازه آن زمان بود که متوجه قدمت و زیبایی این حلقه شده بود. این پیرمرد جست‌وجوی فلزات را از ۵۰ سال قبل شروع کرده بود؛ اما برایش دست آوردی نداشت. در سال ۲۰۱۹ او دوباره این کار را شروع کرده است.

حلقه الماس لیدی

نوشته جالب داخل حلقه

حلقه الماس لیدی بروک، نامی است که به این حلقه زیبا داده‌اند. این حلقه متعلق به قرون وسطا بوده و جز نمونه‌های بسیار کمیاب از جواهرات آن دوره ارزش‌گذاری شده است. حلقه لیدی بروک فعلا در موزه بریتانیا به نمایش گذاشته شده است. طبق گفته مشاور سکه و آثار باستانی، می‌توان گفت این حلقه در شرایط عالی بوده و سالم است. این حلقه دارای یک الماس معکوس است که در یک قاب برجسته قرار گرفته است. این حلقه زیبا از به هم پیچیده‌شدن دو باند ساخته شده است تا نمادی از اتحاد زوجین باشد.

متن داخل این حلقه حتی از ظاهر زیبا و جذابش بهتر بود. عبارتی فرانسوی درون حلقه بود با این مضمون، من عهد تو را نگه می‌دارم و تو عهد من را. آقای بورد  امیدوار است با فروش این حلقه بتواند برای دخترش یک مسکن تهیه کند.

نوشته جالب داخل حلقه ازدواج

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب دیر غذا بخورید، می‌میرید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

شاهکار خودرو سازی + ویدیو

نخستین خودرو سوپر اسپرت افغانستان با نام مادا یا مدا 9 به تازگی معرفی شده است. در این ویدی…