۷ نکته طلایی نگهداری گیاهان در پاییز و زمستان

۱۴
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فصل پاییز تمام برگ‌ها را از بین می‌برد.در حالی که ما از فصل پاییز لذت می‌بریم، گل ها و گیاهان آپارتمانی، آن را دوست ندارند.
نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان

در فصل پاییز و زمستان برگ‌های گیاهان آپارتمانی می‌ریزد و سرعت رشد آن‌ها کند می‌شود. در این فصول اگر مراقب گیاهان آپارتمانی نباشید شاهد از بین رفتن آن‌ها خواهید بود. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش‌های نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان می‌پردازیم.

نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان

این فصل منجر به ریزش برگ‌ها و کندی رشد می‌شود. اگر در این فصل مراقب گیاهان نباشید به زودی شاهد از بین رفتن آن‌ها خواهید شد. در ادامه روش‌های مراقبت از گیاهان را توضیح خواهیم داد.

آبیاری کم گیاهان از نکات نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان

در هوای سرد پاییزی گیاهان دیگر مانند تابستانی نیاز شدیدی به آب ندارند. بنابراین آب دادن زیاد منجر به پوسیدگی ریشه گیاه می‌شود. بهترین زمان برای آبیاری گیاهان زمانی است که سطح بالای خاک خشک باشد.

گیاهان را هرس نکنید

بهترین زمان برای هرس کردن گیاهان قبل از شروع فصل پاییز است. کار باعث افزایش رشد گیاه می‌شود. در طول فصل پاییز و زمستان هرگز گیاهان خود را هرس نکنید. در صورتی‌که گیاهان شما گل ندارند، در اواخر زمستان آن‌ها را هرس کنید. در غیر این‌صورت تا شکوفا شدن گل‌های گیاه بهتر است صبر کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب رازهایی که برای داشتن مبلمان زیبا باید بدانید! سر بزنید.

نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان

کود مناسب و تغذیه لازم از نکات نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان

بهتر است گیاهان آپارتمانی را با کودهای مناسب تغذیه کنید. تا زمان رسیدن فصل زمستان از انجام آن خودداری کنید. در طی فصل‌های پاییز و زمستان گیاهان نیاز کمتری به کود دارند. در این فصول به دلیل مناسب نبودن شرایط محیطی، رشد گیاه کمتر است و نیازی به مصرف آن ندارد.

خاک و گلدان گیاه را عوض نکنید

بهترین زمان تعویض گلدان‌ گیاهانی در در اواخر زمان رکود و قبل از بیدار شدن گیاه است. در مورد گیاهان همیشه سبز و آپارتمانی بهتر است که گلدان آن‌ها در اواخر فصل زمستان و یا اوایل فصل بهار، تعویض گردد. بنابراین در فصل پاییز گیاهان آپارتمانی خود را جایگزین نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب و از بین رفتن گیاه شود.

تنظیم دمای محیط گیاه از نکات نگهداری گیاهان در پاییز و زمستان

در طول شب گیاهان آپارتمانی را دور از پنجره‌ها نگه دارید. در طول روز آن‌ها را در زیر نور غیر مستقیم قرار دهید. پنجره‌ها را ببندید و آن‌ها را در معرض باد قرار ندهید.

نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان

پیشنهاد مطالعه: مطلب با وسایل قدیمی منزل گلدان بسازید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

در یک چشم بهم زدن به خانه خود نظم دهید

 خیلی از ما احساس می کنیم که وقت کافی برای نظافت اساسی خانه نداریم؛ اگر شما هم این طور هست…