این آرایش را هیچ آرایشگری به شما یاد نمی‌دهد

۱۱
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بسیاری از خانم‌ها و دختر خانم‌ها به دنبال داشتن آرایشی ساده و طبیعی هستند که بتوانند در عین سادگی، زیبا و شیک به نظر برسند.
آرایش ساده و طبیعی

آرایش ساده و طبیعی چهره شما را تغییر نمی‌دهد و باعث می‌شود زیبایی‌های طبیعی شما بیشتر به چشم بیایند. در ضمن یک آرایش ساده می‌تواند برای همه جا مناسب باشد. زیرا نه خیلی بی‌رنگ و رو هستید که دیگران فکر کنند هیچ وقتی برای رسیدگی به خود نگذاشته‌اید و نه خیلی آرایش سنگین و غلیظ دارید که فکر کنند با آرایش خود را خفه کرده‌اید. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

مراحل یک آرایش ساده و طبیعی

مرحله اول

در اولین مرحله از یک آرایش ساده و طبیعی باید از کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید.

اگر پوست چرب دارید از کرم‌های اویل فری استفاده کنید تا پوستتان بعد از آرایش برق نزند.
شما با هر نوع پوستی، چه خشک و چه چرب باید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. بنابراین کسانی که پوست چرب دارند فکر نکنند که نیازی به مرطوب کردن پوست خود ندارند. پس حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
بعد از کرم مرطوب کننده می‌توانید از پرایمر مناسب پوست خود هم استفاده کنید. پرایمر کمک می‌کند که منافذ پوست شما پوشیده شوند و بعد از آرایش ظاهر پوست شما را طبیعی‌تر و صاف‌تر نشان می‌دهند.

مرحله اول

مرحله دوم

در این مرحله از آرایش ساده و طبیعی پس از استفاده از محصولات مراقبتی مانند کرم مرطوب کننده به زدن کرم پودر می‌رسیم.
برای اینکه آرایش شما کاملا طبیعی و ساده به نظر برسد باید از کرم پودرهای سبک استفاده کنید. می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب رنگی استفاده کنید یا کرم‌های مرطوب کننده رنگی.
اما دقت داشته باشید که از کرم پودرهایی که کاور بالایی دارند و باعث احساس سنگینی روی پوست می‌شوند استفاده نکنید.

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله بعدی برای داشتن آرایش ساده و طبیعی استفاده از کانسیلر است. کانسیلر زیر چشم شما را کاور می‌کند و تیرگی‌ها و فرورفتگی زیر چشم را تا حد زیادی اصلاح می‌کند.

اگر زیر چشم شما خیلی تیره نیست و هاله‌ای زیر چشم خود ندارید از مقدار کمی کانسیلر استفاده کنید اما اگر سیاهی و هاله زیر چشمتان زیاد است و باعث خسته و بیمار به نظر رسیدن چهره شما می‌شود باید مقدار استفاده از آن را کمی بیشتر کنید.

مرحله سوم

مرحله چهارم

در یک آرایش ساده و طبیعی هایلایتر نقش مهمی دارد و استفاده از آن می تواند به طبیعی شدن آرایش شما کمک زیادی بکند.
از یک هایلایتر مایع استفاده کنید یا اگر هایلایتر ندارید می‌توانید مقداری کرم مرطوب کننده را با کمی سایه روشن مانند سفید براق مخلوط کنید و از آن به عنوان هایلایتر استفاده کنید.
مقداری از هایلایتر را روی دست خود بریزید و با انگشت آن را روی پشت پلک خود به خوبی پخش کنید.

دقت کنید که مقدار کمی از هایلایتر را پشت پلک بزنید طوری که فقط یک برق به پلک خود بدهید.
از هایلایترهایی که خیلی زود خشک می‌شوند استفاده نکنید تا ماسیده نشود و فرصت کافی برای پخش کردن آن داشته باشید. مقدار کمی از هایلایتر را روی بالای گونه خود هم بزنید.

مرحله چهارم

مرحله پنجم

در این مرحله نوبت به رژگونه می‌رسد.
در این نوع از آرایش ساده و دخترانه که می‌خواهیم چهره کاملا طبیعی به نظر برسد، بهتر است از رژگونه‌های پودری استفاده نکنید و رژگونه‌های مایع را جایگزین آن کنید.

زیرا هر چه صورت شما کمتر پودری باشد آرایش طبیعی‌تری خواهید داشت.
مقداری از رژگونه مایع سرخ رنگ را به صورت هلالی بالای گونه خود و نزدیک به بینی بزنید. علت اینکه رژگونه را کمی به بینی نزدیک می‌زنیم این است که حالت آفتاب سوخته به پوست شما می‌دهد و انگار رنگ سرخ و طبیعی گونه‌های خودتان است و از رژگونه استفاده نکرده‌اید.

مرحله ششم

در این مرحله نوبت به ریمل می‌رسد.
برای داشتن آرایش ساده و دخترانه می توانید با یک ریمل در همین مرحله آرایش خود را به پایان برسانید. البته اگر مژه‌های پرپشت و خوبی دارید اصلا نیازی به استفاده از ریمل نیست و می‌توانید فقط با فرمژه، مژه‌های خود را حالت دهید.

مرحله ششم

مرحله هفتم

در این مرحله از آرایش ساده و طبیعی نوبت به درست کردن ابروها می‌رسد.
اگر ابروهای پرپشت و مرتبی دارید کافی است با یک ژل ابروی بی‌رنگ، ابروهای خود را به سمت بالا شانه کنید تا کاملا مرتب شوند.
اما اگر قسمتی از ابروهای شما خالی است با استفاده از یک ژل ابروی بی رنگ ابتدا ابروهای خود را به سمت بالا شانه کنید، سپس با استفاده از یک مداد یا آکوا جاهای خالی ابروهای خود را پر کنید.

مرحله هشتم

در این مرحله آخرین قدم آرایش دخترانه و ساده را بر میداریم. برای آرایش لب‌ها در یک آرایش ساده و طبیعی بهتر است از یک تینت لب سرخ استفاده کنید یا از لیپ گلاس که بتوانید حالت طبیعی چهره خود را حفظ کنید.

همچنین می‌توانید از مقدار کمی رژلب قرمز استفاده کنید و فقط کمی به لب‌های خود رنگ دهید.

مرحله هشتم

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب این ماده جادویی از پیری شما جلوگیری می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با این چند ترفند جوش زیرپوستی را نابود کنید

از بین بردن جوش زیرپوستی یکی از معضلات افراد است. پوست تأثیر به سزایی در زیبایی دارد و مشک…