این روش کاهش قند خون شما را شوکه می‌کند!

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محققان معتقدند که ورزش در بعدازظهر و عصر ممکن است به کنترل قند خون در بدن افراد کمک کند.
ورزش کردن در عصر

حتما تا به حال درباره مزایا و فواید ورزش کردن شنیده‌اید. به نظر شما این‌که در صبح یا ظهر ورزش کنیم تفاوتی در فواید آن دارد؟ فواید ورزش کردن در عصر برای کنترل قند خون را در مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

معجزه ورزش کردن در عصر

مزایای سلامتی ورزش منظم و فعالیت بدنی برای جسم و روح ابدا قابل چشم پوشی نیست. همه افراد فارغ از سن، جنس یا توانایی بدنی از ورزش سود می‌برند. پس اگر خودتان را دوست دارید، از ورزش و فواید ورزش کردن غافل نشوید! محققان دریافتند که زمان صرف شده برای انجام فعالیت بدنی متوسط تا شدید باعث کاهش میزان چربی کبد و مقاومت به انسولین می‌شود. نتایج این مطالعه نشان داد که ورزش بین ظهر و نیمه شب می‌تواند به طور قابل توجهی مقاومت به انسولین را در مقایسه با فعالیت اولیه در روز کاهش دهد.

معجزه ورزش کردن در عصر

شروع تحقیقات

«جرون ون در ولد»، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه پزشکی لیدن هلند، گفت: «هدف ما بررسی ارتباط زمان فعالیت بدنی و استراحت در زمان بی‌تحرکی با میزان چربی کبد و مقاومت به انسولین در یک جمعیت میانسال بود.»

این تیم داده‌های مطالعه اپیدمیولوژی چاقی هلند را که شامل مردان و زنان ۴۵ و ۶۵ ساله با شاخص توده بدنی ۱۷ یا بیشتر بود، به این معنی که دارای اضافه وزن یا چاق بودند، تجزیه و تحلیل کرد.

همه شرکت‌کنندگان تحت یک معاینه فیزیکی قرار گرفتند که در آن نمونه‌های خون برای اندازه‌گیری سطح گلوکز و انسولین خون هنگام ناشتا بودن و بعد از صرف غذا گرفته شد. همچنین از آن‌ها در مورد سبک زندگی‌شان سوال پرسیده شد و میزان چربی کبد آن‌ها با اسکن MRI اندازه‌گیری شد.

نتایج جالب تحقیقات درباره ورزش کردن در عصر

محققان دریافتند که در مقایسه با فعالیت در طول روز، ورزش بعد از ظهر با کاهش ۱۸ درصدی مقاومت به انسولین و انجام آن در عصر با کاهش ۲۵ درصدی مرتبط است. آن‌ها همچنین دریافتند که زمان صرف شده برای انجام فعالیت بدنی متوسط تا شدید باعث کاهش محتوای چربی کبد و مقاومت به انسولین می‌شود. کارشناسان می‌گویند که این بدان معنا نیست که ما فقط باید در اواخر روز ورزش کنیم، زیرا ورزش در هر زمانی مفید است. آن‌ها همچنین می‌گویند که هنوز نمی‌دانند که آیا همه فواید یکسانی را از ورزش عصرگاهی خواهند دید یا خیر و برای یافتن این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است.

نتایج جالب تحقیقات درباره ورزش کردن در عصر

پیشنهاد مطالعه: مطلب قبل از خوردن این بستنی باید سند مرگتان را امضا کنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ علت اصلی مرگ در ایران + ویدیو

به نظر شما کدامیک از بیماری‌ها بیشتر جان مردم را می‌گیرند. در این ویدیو ۵ علت اصلی مرگ در …