این ۸ نشانه خبر از سکته قلبی می‌دهند!

۲۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در بدن افرادی که دچار سکته قلبی می‌شوند از یک ماه قبل نشانه‌های اولیه برای هشدار حمله قلبی رخ می‌دهد که با شناخت آن‌ها می‌توان از حملات قلبی جلوگیری کرد.
نشانه های اولیه بیماری قلبی

یک ماه قبل از یک حمله قلبی، بدن شما با این ۸ سیگنال اخطار خواهد داد، بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است، این قاعده ساده برای هر بیماری در نظر گرفته می‌شود و زمانی که علائم به درستی تایید نشوند بسیار ارزشمند خواهد بود. علائم حیاتی را که ممکن است یک ماه و یا ( حتی قبل از آن ) قبل از حمله قلبی رخ دهد برای شما آورده است. نشانه های اولیه بیماری قلبی و سکته را در مجله دلتا بخوانید.

نشانه های اولیه بیماری قلبی و سکته چیست؟

شما نیاز به تبدیل شدن به یک متخصص کامل ندارید، اما کمی آگاهی از سلامتی هرگز به کسی آسیب نزده است. در ادامه با برخی از علائم و نشانه های اولیه بیماری قلبی آشنا می‌شوید.

خستگی

خستگی غیر معمول، یکی از علائم اصلی یک حمله قلبی قریب الوقوع است، زنان این نوع علائم را بیشتر از مردان گزارش داده‌اند. فعالیت بدنی یا فیزیکی دلیل خستگی نیست و ممکن نیست که تا پایان روز افزایش بیابد، این نشانه کاملا مشهود است و از بین نمی‌رود اما در خستگی‌های غیر معمول برای انجام وظایف ساده مانند مرتب کردن یک تخت یا حتی دوش گرفتن دچار خستگی مفرد می‌شوید.

درد شکمی

درد شکم، حالت تهوع، احساس خالی یا پر بودن شکم یا ناراحتی معده، از شایع ترین علائم هستند، این اتفاق در مردان و زنان به یک اندازه رخ می‌دهد. دردهای شکم قبل از حمله قلبی، یک اتفاق طبیعی هستند و سپس بعد از مدت کوتاهی کاهش می‌یابد، تنش فیزیکی نیز ممکن است باعث تشدید درد شکم شود.

بی‌خوابی

بی‌خوابی نیز با افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی همراه است که در میان زنان شایع‌تر است، علائم بی‌خوابی معمولا شامل بالا رفتن سطح اضطراب و نداشتن تمرکز می‌شود. علائم شامل مشکل در شروع خواب، خوابیدن آرام و صبح زود بیدار شدن است.

نشانه های اولیه بیماری قلبی ، درد قفسه سینه

تنگی نفس

تنگی نفس یا نفس نفس زدن، یک احساس قوی است که قادر به نفس عمیق کشیدن نیست، این اغلب در میان مردان و زنان بیش از ۶ ماه قبل از حمله قلبی رخ می‌دهد و معمولا یک نشانه هشدار دهنده از یک وضعیت پزشکی است. احساس شما در این موارد سرگیجه و سخت نفس کشیدن است.

ریزش مو

ریزش موهای شما یک شاخص قابل مشاهده برای خطر بیماری قلبی است. اغلب اوقات مردان بالای ۵۰ سال را تحت تاثیر را قرار می‌دهد، اما بعضی از زنان نیز ممکن است در این گروه قرار بگیرند. به ریزش مو از تاج سر خود توجه بسیار داشته باشید.

داشتن ضربان قلب نامنظم

ضربان قلب شدید یا بی‌نظمی در ضربان قلب اغلب با حمله قلبی و اضطراب، بویژه در میان زنان همراه است. این اتفاق به طور غیر منتظره و خود به خود رخ می‌دهد، اما تمرینات جسمانی ممکن است محرک اضافی برای افزایش ضربان قلب، به خصوص در مورد بیماری آترواسکروروز باشد.

ضربان قلب نامنظم به مدت یک تا دو دقیقه طول می‌کشد. اگر این اتفاق بیش از این طول کشید، ممکن است احساس سرگیجه و خستگی شدید کنید که باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

عرق کردن بیش از حد

عرق کردن غیر عادی و بیش از حد، یکی از نشانه‌های هشدار اولیه از حمله قلبی است. این مشکل ممکن است در هر زمان از شبانه روز رخ دهد. این علائم در زنان بیشتر است و اغلب با عرق‌های شبانه معمول دوران یائسگی اشتباه گرفته می‌شود و گیج کننده است.

درد قفسه سینه

زنان و مردان در شدت و اشکال مختلفی دچار درد قفسه سینه می‌شوند، در مردان این علامت جزو مهم‌ترین نشانه های اولیه قلبی است که نباید نادیده گرفته شود، از سوی دیگر تنها ۳۰ درصد از زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

درد قفسه سینه می‌تواند منجر به احساس ناراحتی و سوزش در یک یا هر دو دست ( اغلب اوقات سمت چپ )، پایین فک، گردن، شانه‌ها یا شکم می‌شود که ممکن است دائمی یا موقت باشد. اگر به سردرد نیز دچار هستید مطلب کدام مواد غذایی باعث سردرد می شوند؟ را از دست ندهید.

عوامل خطر سکته قلبی

همه ما در مورد شایع‌ترین عوامل خطر، مانند چاقی، عدم ورزش و سیگار کشیدن می‌دانیم، با این حال برخی از علائم از یاد رفته وجود دارد که ممکن است آگاهی سلامتی شما را بهبود بخشد و از حمله قلبی پیشگیری کند.

 • وجود یک لکه که به صورت مورب در کانال گوش یا نرمه گوش
 • لکه‌های زرد در گوشه‌های داخلی پلک‌ها
 • دردهای ملایم که با راه رفتن شدت می‌گیرند
 • وجود مو در کانال گوش (در میان مردان)
 • سفید شدن زودرس موها (در میان مردان)

فشار خون

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این ۵ روش از سنگ کیسه صفرا جلوگیری کنید را بخوانید.

 • خواص میوه به برای سلامتی

  خواص به برای سلامتی + ویدئو

  با رسیدن فصل پاییز و زمستان میوه‌هایی جذابی همچون به نیز پا به بازار می‌گذارند. در این وید…
 • ویتامین های محلول در آب

  این مکمل‌ها را فقط با آب بخورید!

  بدن برای عملکرد صحیح به ۱۳ ویتامین نیاز دارد. از این ۱۳ ویتامین ضروری، ۹ ویتامین محلول در …
 • خدمات پزشکی در منزل

  درمان در خانه

  زمانی که صحبت از درمان در خانه و استفاده از خدمات پزشکی در منزل می‌شود یعنی بیمار توسط یک …
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

خواص به برای سلامتی + ویدئو

با رسیدن فصل پاییز و زمستان میوه‌هایی جذابی همچون به نیز پا به بازار می‌گذارند. در این وید…