آشپزخانه را چه رنگی کنیم؟

۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه می تواند مشکل باشد و این سوال پیش می‌آید که چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است.
رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه روح خانه است. استفاده از رنگ‌های مناسب در آشپزخانه راهی عالی برای ایجاد شخصیت در فضا است بدون اینکه نیاز به تعمیرات اساسی باشد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه می‌پردازیم.

رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

به گفته طراحان دکوراسیون رنگ‌های مینیمال، رنگ‌های خنثی گرم و رنگ‌های روشن حس آرامش را در آشپزخانه به‌وجود می‌آورند. این رنگ‌ها در کنار رنگ کابینت‌ها و نور منعکس کننده ارزش خانه شما را چندین برابر خواهد کرد.

رنگ‌های گرم و خنثی

درست است که از دیدگاه بسیاری رنگ‌های خنثی کسل‌کننده هستند اما در ترکیب با رنگ‌های دیگر تاثیر بهتری در دکوراسیون خواهد داشت. رنگ‌های خنثی در ترکیب با رنگ‌های قرمز، زرد یا نارنجی به رنگ‌های گرم و در ترکیب با رنگ‌های سبز، آبی و بنفش به رنگ‌های سرد تبدیل می‌شوند.

رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

قرمز

هرکسی رنگ قرمز را برای دکوراسیون آشپزخانه انتخاب نمی‌کند به جز کسانی که می‌خواهند شور و هیجان به فضای آشپزخانه بدهند. این رنگ در آشپزخانه‌ای با رنگ‌های تیره فراوان حس گرفتگی و تیرگی فضا را برطرف می‌کند و در آشپزخانه‌ای با وسایل رنگ استیل نقطه کانونی ایجاد می‌کند.

رنگ قهوه‌ای، رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

قهوه‌ای یکی از رنگ‌هایی است که ممکن است تداعی کننده سبک روستیک برای شما باشد همچنین می‌توانید آن را با سبز زیتونی ترکیب کنید. برای کسانی که طرفدار رنگ‌های خنثی هستند، قهوه‌ای انتخاب مناسبی باشد که حس امنیت را در فضا ایجاد می‌کند. برای اینکه آشپزخانه خود را زیبا کنید به مطلب این کار آشپزخانه شما را لوکس می‌کند سر بزنید.

رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

کرم یا زرد روشن

بسیاری از صاحبخانه‌ها و طراحان دکوراسیون معتقد هستند که یکی از رنگ‌های مناسب دکوراسیون آشپزخانه رنگ زرد است. این رنگ با بیشتر کابینت‌های چوبی ترکیب زیبایی می‌سازد و مانند رنگ سفید با ایجاد نور فضای دلبازی را فراهم می‌کند. رنگ‌های زرد عمیق‌تری که سایه تیره دارند حال و هوای دلچسب‌تری را به آشپزخانه‌های سنتی و کلاسیک می‎‎‌دهند.

آبی، رنگ‌ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

رنگ آبی که قبلا رنگ کسل کننده‌ای به حساب می‌آمد، امروز در لیست بهترین رنگ‌ها برای آشپزخانه جای گرفته است. رنگ آبی در دکوراسیون جذابیت بسیار بالایی دارد و می‌تواند در مقدار محدود و به‌عنوان رنگ حاشیه زیبایی خاصی را به آشپزخانه کوچک شما بدهد. چنانچه می‌خواهید از رنگ آبی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید، کمی محدود و به صورت رنگ حاشیه آن را به‌کار ببرید.

رنگ آبی در دکوراسیون آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب کم هزینه‌ترین راه برای نو کردن دکور آشپزخانه را بخوانید.

۲ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۱۰ آبان ۱۴۰۱ در ۹:۲۰ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۴ آبان ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…