با این ترفندها خانه کوچک خود را دوبرابر کنید

۶
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چیدمان فضای کوچک برای کسانی که سر رشته‌ای از دکوراسیون داخلی ندارند کار دشواری است. ما در این مطلب سعی داریم شما را با چیدمان داخلی آپارتمان‌های کوچک آشنا کنیم.
ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک

با افزایش جمعیت شهرنشین، نیاز مبرم به یافتن مسکن مناسب و بالا رفتن هزینه‌ها، اندازه‌‌ خانه‌ها کوچک و کوچک‌تر شده است. یکی از بزرگ‌ترین معضل‌های زندگی در یک خانه‌ کوچک، عدم توانایی برای زیباسازی موثر فضا است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک می‌پردازیم.

ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک

هنوز هم راهکارهایی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضای کوچک خانه وجود دارد که با هزینه‌های بالایی همراه نیستند. با ما همراه باشید.

استفاده از مبلمان بدون دسته

شاید در حالت عادی متوجه نشوید، اما دسته‌های صندلی‌ها و مبل‌ها فضای زیادی را اشغال می‌کنند و وقتی در فضایی کوچک قرار می‌گیرند، از نظر بصری جلوه‌ خوبی ندارند. بهترین مکان برای استفاده از این مبلمان، فضاهای بزرگ و پهن است.

در اتاق‌های کوچک تا جایی که ممکن است از مبلمان بدون دسته و باریک استفاده کنید. چنین مبلمانی فضای خالی بیشتری را در دو طرف به شما ارائه می‌کنند که می‌توانید از آن فضای خالی برای قرار دادن میز استفاده کنید.

استفاده از طرح‌های ساده یا دارای خطوط صاف از ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک

مبلمان پر زرق و برق می‌توانند فضاهای کوچک را حتی کوچک‌تر از آنچه که هستند جلوه دهند. اگر می‌خواهید فضایی را بزرگ‌تر جلوه دهید، استفاده از مبلمان ساده یا دارای خطوط صاف بهترین انتخاب است. استفاده از طرح‌های ساده، ظاهری تمیزتر به اتاق می‌دهد و به مراتب چشم‌نوازتر است. به خاطر داشته باشید که شکل مبلمان هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سعی کنید مبلمان خود را مستطیلی یا مربعی شکل انتخاب کنید.

ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک

انتخاب فرشی با اندازه‌ مناسب

اگر می‌خواهید فضایی که در اختیار دارید بزرگ‌تر جلوه کند، حتما به انتخاب فرشی با اندازه‌ مناسب دقت کنید. یکی از مرسوم‌ترین خطاها در چیدمان مبلمان در فضاهای کوچک، استفاده از فرش‌هایی است که برای پوشاندن کف فضا بسیار کوچک هستند. استفاده از فرش‌های کوچک، ظاهر اتاق را نامرتب و درهم‌ریخته جلوه می‌دهد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با این ۵ روش مبلمان کهنه خود را نو کنید سر بزنید.

استفاده از فضاهای ذخیره‌ مخفی از ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک

هیچ چیز به اندازه‌‌ شلوغ شدن ظاهر فضا آن را کوچک جلوه نمی‌دهد. زیاده‌روی در قرار دادن وسایل مختلف روی سطوح قابل دسترس، فضای اتاق را خفه می‌کند. بهترین راهکار برای جلوگیری از جمع شدن وسایل، استفاده از فضاهای ذخیره‌ مخفی است. برای این منظور می‌توانید از قفسه‌ها و کشوهای جاسازی شده در میزها و دیوارها استفاده کنید. سبدهای باریک با عمق زیاد هم برای جمع‌آوری بعضی از وسایل غیرضروری مناسب هستند.

استفاده از آینه‌‌های بزرگ

استفاده‌ هوشمندانه از آینه‌ها اغلب انتخاب خوبی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضاهای کوچک است. در بهترین حالت، می‌توانید یک آینه‌ بزرگ برای اتاق تهیه کنید. اگر قادر به تهیه‌ آینه‌ بزرگ نیستید، می‌توانید از چند آینه‌ متوسط استفاده کنید.

نحوه‌ و مکان نصب آینه به انتخاب خودتان بستگی دارد، اما بهترین حالت نصب آن در مقابل پنجره‌ای نورگیر است. این آینه می‌تواند نور طبیعی را منعکس کند و در کنار بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق، آن را روشن‌تر هم بکند.

ترفندهای بزرگ کردن خانه کوچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز اتاق نشیمن را این رنگی نکنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

آشپزخانه‌ای شیک و مدرن با ترفندهای آسان

قلب تپنده هر خانه‌ای آشپزخانه است. این فضا بیشترین وسایل خانه را در خود جای داده است بنابر…