درمان خانگی موهای زیر پوستی با مواد در دسترس

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
موهای زیر پوستی با باقی ماندن در ناحیه زیر پوست ممکن است مشکلاتی مانند عفونت را به وجود بیاورند. به همین علت درصورتی‌که در قسمتی از پوست خود متوجه رشد موهای زیرپوستی شدید بهتر است هر چه سریع‌تر راه‌های درمان خانگی را امتحان کنید.
درمان خانگی موهای زیر پوستی

زمانی که موها به جای اینکه به سطح پوست برسند در ناحیه داخل پوست رشد می‌کنند در این صورت دچار رویش موی زیر پوستی صورت و بدن می‌شویم. رشد موهای زیر پوستی پا یا سایر نواحی بدن بعد از تراشیده شدن یا اپیلاسیون اتفاق می‌افتد. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع درمان خانگی موهای زیرپوستی می‌پردازیم.

درمان خانگی موهای زیرپوستی

روغن درخت چای

روغن درخت چای حاوی خواص آنتی‌باکتریال است که می‌تواند باکتری‌های روی پوست را از بین برده و تورم ناشی از آن را کاهش دهد. در بیشتر مواقع از روغن درخت چای برای درمان جوش‌های پوستی استفاده می‌شود. همچنین مواد موجود در این روغن باعث می‌شود یکی از روش‌های درمان خانگی موهای زیر پوستی باشد. برای انجام این کار کافی است روغن درخت چای را با میزان کمی از آب مخلوط کرده تا رقیق شود. سپس با استفاده از پنبه روغن را روی نواحی دارای مشکل ماساژ دهید.

 از بین بردن موهای زیرپوستی با مواد خانگی

شکر و روغن زیتون

به یاد داشته باشید که شکر یک لایه‌بردار طبیعی برای پوست است. برای جلوگیری از کاهش رطوبت پوست کافی است روغن زیتون را با مقداری شکر ترکیب کنید. اگر به هر نحوی دسترسی به روغن زیتون ندارید می‌توانید از عسل به عنوان جایگزین استفاده کنید. ترکیب به دست آمده را روی نواحی مشکل‌دار پوست صورت ماساژ دهید. بعد از ۳ تا ۴  دقیقه پوست خود را با آب ولرم شست‌وشو دهید.

جوش‌شیرین

جوش‌شیرین یکی از موثرترین روش‌ها در درمان موهای زیرپوستی صورت و سایر قسمت‌های بدن است. خواص موجود در جوش‌شیرین به لایه‌برداری و کاهش التهاب در پوست کمک می‌کند. برای استفاده از جوش‌شیرین در از بین بردن موهای زیر پوستی کافی است یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با یک فنجان آب مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را به کمک یک تکه پنبه روی پوست خود ماساژ دهید. بعد از اینکه ماساژ روی تمام قسمت‌های پوست به پایان رسید، صورت خود را با آب ولرم شست‌وشو دهید.

از بین بردن موهای زیرپوستی

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب این نمک شما را زیبا می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

مدل جدید بستن شال را در این ویدئو ببینید

بستن مدل جدید شال باعث می‌شود استایل شما از حالت یک‌نواخت خارج شده و یک تیپ جذابی را به شم…