خانه سنگی انیمیشن عصر حجر؛ رنگ واقعیت گرفت

۴
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت خانه سنگی در سال 1974 بوده است و طراحی آن بهترین آمیزه از طبیعت و معماری است.
خانه سنگی

خانه سنگی انیمیشن عصر حجر؛ رنگ واقعیت گرفت. این منزل مسکونی در میان کوه‌های فاف در گویمارائس کشور پرتغال قرار دارد.

 خانه سنگی و طراحی آن بهترین آمیزه از طبیعت و معماری است. این خانه دو طبقه است و در میان دو سنگ غول‌پیکر که با مخلوطی از بتن به هم وصل شده‌اند؛ طراحی و ساخته شده است.

هرچند طراحی این ساختمان بسیار غیر معمولی و عجیب است، اما برخی مولفه‌های سنتی معماری مانند در ورودی، پنجره و سقف در آن لحاظ شده‌اند و با این‌که شبیه به ساختمان‌های ماقبل تاریخ است، برای سکونت بسیار  راحت و مناسب است.

خانه سنگی پرتغال

وقتی اولین عکس‎های این خانه در فضای مجازی پخش شد؛ بیشتر مردم فکر می‎کردند که تصاویر واقعی نیستند و شاید فتوشاپ باشند.

ساخت خانه سنگی در سال ۱۹۷۴ بوده است و از طراح و معمار آن اطلاعات دقیقی در دست نیست. این بنا که در بالای یک تپه مرتفع قرار گرفته، چشم‌انداز زیبایی از دشت دارد. برای امنیت بیشتر در این خانه از پنجره های ضد گلوله و درهای فولادی  و برای تامین انرژی نیز از توربین های بادی در دامنه کوه استفاده شده است. همچنین یک استخر شنا دارد.

پرتغال

درون خانه احساس دوران پیش از تاریخ را برای انسان تداعی می کند. این خانه هر سال هزاران توریست را به این منطقه سرازیر می‎کند.

البته قابل ذکر است که غیر از این خانه؛ خانه‌های سنگی زیادی در سوئیس، هلند،‌ ایتالیا، کانادا و یونان طراحی شده‌اند، ولی هیچ‌کدام از نظر طبیعی بودن به گردپای این خانه تماشایی در پرتغال نمی‌رسند.

خانه کارتون
معروف است که در ساخت خانه سنگی در گویمارائس؛ از کارتون معروف آمریکایی Flintstones الهام گرفته شده که به نام «عصر حجر» معروف است. عصر حجر در سه دهه موفق‌ترین مجموعه تلویزیونی پویانمایی بود که در تلویزیون ایران نیز پخش شد. این کارتون پربیننده به صورت خیالی، زندگی یک مرد و نگرانی‌ها و دغدغه‌های روزانه زندگی مدرن او را در عصر حجر به تصویر می‎کشد که پر از موقعیت‎های کمیک و خنده‎دار است.

 

برای دیدن مطالب بیشتر از صفحه‎های معماری و دکوراسیون و معماری های خاص ، از  مجله دلتا؛ جامع‎ترین مجله ملکی ایران، دیدن کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…