دیدنی‌ترین سواحل شمال را از نزدیک ببینید

۷
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر می‌خواهید به شمال ایران سفر کنید و از دیدنی‌های شهرهای شمالی بازدید نمایید، باید زیباترین سواحل شمال ایران را بشناسید.
زیباترین سواحل شمال ایران

سواحل شمال ایران بسیار زیاد است. این سواحل در استان‌‌های متفاوتی قرار گرفته‌اند. اما برخی از سواحل شمال ایران، زیباتر و منحصربه‌فردتر هستند. اگر دوست دارید که خاص‌ترین و زیباترین سواحل شمال ایران را بشناسید در ادامه با مجله دلتا همراه باشید.

معرفی زیباترین سواحل شمال ایران

ساحل چمخاله

این ساحل توریستی در استان گیلان قرار دارد. در بین بسیاری از گردشگران این ساحل جایگاه ویژه‌ای دارد. ساحل چمخاله به عنوان یکی از سواحل مهم استان گیلان معرفی‌ می‌شود. بخش وسیعی از زمین‌‌های این شهر در قسمت نوار ساحلی قرار گرفته است. این شهر بعد از شهرستان انزلی به عنوان دومین شهر توریستی استان گیلان شناخته‌ می‌شود.

چمخاله زیباترین سواحل شمال ایران

ساحل چابکسر

ساحل چابکسر یکی دیگر از زیباترین سواحل شمال ایران است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های چابکسر این است که فاصله کوتاهی با دریا دارد. فاصله بسیار کوتاه جنگل و دریا در شهر چابکسر موجب شده که منظره منحصربه‌فرد و خاصی ایجاد شود. بسیاری از افراد برای مسافرت به شمال کشور مایل هستند که به ساحل چابکسر بروند.

ساحل بندر انزلی

این ساحل به عنوان وسیع‌ترین بندر کشور ایران شناخته‌ می‌شود. به دلیل بارش زیاد، آب‌وهوای ساحل بندر انزلی همیشه مرطوب است. طول نوار این ساحل حدود ۴۲ کیلومتر است. مهم‌ترین ویژگی ساحل انزلی، عمومی بودن آن است. به همین دلیل تمام افراد‌ می‌توانند از امکانات و ویژگی‌‌های این ساحل استفاده کنند.

123 11 دیدنی‌ترین سواحل شمال را از نزدیک ببینید

ساحل کیاشهر

غروب ساحل کیاشهر بسیار زیبا است. کیاشهر یکی از شهرهای شمالی است که با آستانه اشرفیه ۱۷ کیلومتر فاصله دارد. جاذبه‌‌های طبیعی زیادی در کیاشهر قرار گرفته که با رفتن به این شهر‌ می‌توانید از این جاذبه‌‌ها بازدید نمایید.

ساحل صدف آستارا

ساحل صدف آستارا بسیار بکر است و جذابیت زیادی دارد. صدف‌‌های ریز و درشت زیادی را‌ می‌‌توانید در این ساحل مشاهده کنید. قدم زدن در این ساحل آرامش‌بخش است. همچنین امکانات تفریحی و رفاهی زیادی را از این ساحل‌ می‌توانید دریافت نمایید.

ساحل صدف

ساحل خلج رامسر

ساحل خلج رامسر علاوه بر اینکه چشم‌‌انداز خاصی دارد بسیار تمیز هم هست و امکانات گوناگونی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار‌ می‌دهد. قدم زدن در کنار این ساحل برای بسیاری از افراد لذت‌بخش است. اگر می‌خواهید در کنار یک ساحل زیبا و خاص آرامش داشته باشید بدون شک بازدید از این ساحل را به شما پیشنهاد‌ می‌دهیم. امکانات تفریحی، رستوران‌‌ها، قایق سواری، پلاژ‌‌های گوناگون و … در این ساحل وجود دارد.

ساحل متل قو

متل قو یکی دیگر از زیباترین سواحل شمال ایران است. ساحل متل قو برای گذراندن اوقات فراغت انتخاب مناسبی است. شما‌ می‌توانید در هر فصلی که مایل هستید به این ساحل بروید و از امکانات بی‌نظیری که دارد استفاده کنید. اگر به جاذبه‌های گردشگری ایران علاقه دارید، دره‌ای شگفت‌انگیز در نیشابور را بخوانید.

متل قو

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری غار ۳ مرد برهنه، عجیب‌ترین جاذبه ایران را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بهترین مناطق برای سفر یک روزه اطراف تهران

یکی از راه‌هایی که اضطراب و استرس چند روز کار در هفته را کاهش می‌دهد سفرهای یک روزه به اطر…