هشدار، این کارها را بعد از غذا خوردن انجام ندهید!

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خوردن یک وعده غذایی سنگین در نزدیکی زمان خواب کار درستی نیست اما گاهی مجبوریم! کارشناسان تغذیه پیشنهاد می‌کنند در چنین شرایطی یک لیوان آب گرم بنوشید و قبل از دراز کشیدن روی تخت کمی به بدنتان فرصت دهید.
کارهای ممنوعه بعد از خوردن غذا

سلامتی بدن ما بیش از هر چیز وابسته به شیوه زندگی‌مان است و سبک تغذیه یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی است. ما باید نظم و زمان‌بندی را در مورد عادات غذایی خود رعایت کنیم. هضم نامناسب می‌تواند منجر به انبوهی از مشکلات سلامتی شود؛ به همین دلیل است که دانستن اینکه چه چیزی باید بخورد و چقدر باید خورد مهم است. کارهای ممنوعه بعد از خوردن غذا را در مجله دلتا بخوانید.

۶ کاری که هرگز نباید بعد از خوردن غذا انجام دهید

متخصصین توصیه می‌کنند بعد از صرف غذا کارهای زیر را انجام ندهید.

دوش گرفتن بعد از خوردن غذا، ممنوع

بعد از غذا، خون اطراف معده را احاطه می‌کند تا به هضم غذا کمک کند و هنگامی که حمام می‌کنید، دمای بدن تغییر می‌کند. برای بازگرداندن بدن به دمای اولیه خود، خون از سطح معده به سطح پوست منحرف می شود و این تغییر مسیر، منجر به اختلال در هضم و کندی آن می‌شود.

دوش گرفتن بعد از خوردن غذا، ممنوع

بعد از خوردن غذا ورزش نکنید

ورزش شدید بلافاصله بعد از غذا می‌تواند روند هضم را مختل کند. این کار ممکن است باعث تهوع، درد معده و رفلاکس اسید معده یا حتی استفراغ شود.

خوابیدن بماند برای وقتی دیگر

تمایل به دراز کشیدن بعد از غذا بسیار رایج است. این کار باعث می‌شود شیره‌های گوارشی بالا بیایند و سوزش سر دل تشدید شود با این حال اگر مجبور شدید در نزدیکی زمان خواب غذا بخورید، یک لیوان آب گرم بنوشید و قبل از دراز کشیدن کمی به بدنتان فرصت دهید.

خوابیدن بماند برای وقتی دیگر

نوشیدن آب

نوشیدن آب روی غذا روند هضم را کند می‌کند. این کار اسید معده را رقیق کرده و فرآیند هضم غذا را مختل می‌کند. برای رفع عطش، مصرف سالاد یا سوپ انتخاب مناسبی است.

خوردن میوه

خوردن میوه بعد از وعده غذایی نیز مضر است زیرا می‌تواند جذب مواد مغذی میوه را کاهش دهد.

چای، قهوه و سیگار را بگذارید بعد از نیم ساعت

ترکیبات موجود در چای، قهوه یا سیگار در جذب برخی مواد مغذی مانند آهن اختلال ایجاد می‌کنند. البته سیگار که همیشه مضر است. اگر عادت به مصرف این مواد دارید آن‌ها را با فاصله از غذا بنوشید یا انجام دهید.

کارهای ممنوعه بعد از خوردن غذا چیست

پیشنهاد مطالعه: مطلب اگر این ۹ علامت را دارید سریعا به چشم پزشک مراجعه کنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۷ دلیل اصلی کبد چرب چیست؟

کبد یکی از ارگان‌های حیاتی بدن است که وظیفه دفع سموم از بدن را بر عهده دارد. مجله اینترنتی…