خانه دکوراسیون دکوراسیون داخلی ایده هایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

ایده هایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

۰
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خانه‌هایی که سقف کوتاه دارند فضایی صمیمی و شیک دارند اما متاسفانه کمی اتمسفر را بسته نشان می‌دهد؛ به‌همین سبب بهتر است با به کاربردن چند ترفند ساده سقف خانه را بلندتر از آنچه که هست نشان دهیم.
سقف های کوتاه

بسیاری از خانه‌ها سقف کوتاه دارند. سقف کوتاه موجب می‌شود تا فضای خانه بسته و تاریک دیده شود. خوشبختانه برای این خانه‌ها راهکارهایی وجود دارد که موجب می‌شود سقف خانه بلندتر به‌نظر بیاید. با هم چند مورد را بررسی می‌کنیم.

استفاده از رنگ روشن برای سقف

سقف روشن

به گزارش مجله دلتا به نقل از نمناک؛ برای بلندتر به نظر رسیدن سقف بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. زیرا رنگ های تیره فضای داخلی اتاق را کوچک‌تر نشان می‌دهد و باعث کوتاه‌تر به نظر رسیدن ارتفاع سقف می‌شود. رنگ‌هایی مثل سفید، کرم روشن، خاکستری روشن و… برای سقف‌های کوتاه مناسب‌ترند.

استفاده از کمترین وسایل

مبلمان کم

جالب است بدانید که مبلمان و وسایلی که در خانه استفاده می‌کنید، بر بلند و کوتاه  به نظر رسیدن سقف تاثیر مستقیم دارد. هر چقدر تعداد وسایل شما کمتر باشد خانه بزرگ‌تر و سقف بلندتر به‌نظر می‌آید.

استفاده از آینه‌های بلند و قدی

آینه قدی

آینه در دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی دارد. آینه هم باعث بزرگ‌تر نشان دادن خانه می‌شود و هم خانه را روشن‌تر و پر نورتر می‌کند. یکی دیگر از کاربردهای آینه بلندتر نشان دادن سقف است. این امر با نصب آینه‌های بلند و قدی و باریک امکان‌پذیر است.

استفاده از پرده‌های بلند

پرده های قدی

اندازه پرده نیز تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی دارد. شما با استفاده پرده‌هایی که اندازه آن‎‌ها از سقف تا کف است، می‌توانید طول سقف خانه را بلندتر نشان دهید. در نظر داشته باشید اگر نور خانه شما کم است، حتماً از پرده‌هایی استفاده کنید که نور را از خود عبور دهند. بهتر است رنگ پرده‌ها روشن باشد.

به کارگیری خطوط عمودی

خطوط عمودی

هر یک از خطوط عمودی، افقی و مایل، خاصیت بصری و روانی متفاوتی دارند که حالت خاصی را به بیننده القاء می‌کنند. استفاده از خطوط عمودی، بلندی و کشیدگی را در فضا متصور می‎کند. به‌همین دلیل است که توصیه می کنیم از آینه‌ها و پرده‌های بلند و کشیده استفاده کنید.

همرنگی سقف و دیوارها

دیوار و سقف یه رنگ

یکی دیگر از طرفندها بلندتر نشان دادن سقف، همسانی رنگ دیوار و سقف است. بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

رنگ کردن دیوار تا نیمه

دیوار دو رنگ

اگر تمایل ندارید که فضای شما تک رنگ باشد و دیوارها و سقف‌ها به یک رنگ باشند، توصیه می‌‍کنیم دیوارها را از پایین تا نیمه به یک رنگ و بقیه را همرنگ سقف کنید.

رنگ‌آمیزی دیوارها به صورت مورب

رنگ کردن مورب

اگر هیچ‌یک از پیشنهادها بالا برای‌تان دلچسب نیست، پیشنهاد می‌کنیم دیوارها را از قطر و به صورت مورب رنگ کنید. این نوع رنگ‌آمیزی نیز باعث می‌شود تا سقف خانه شما بلندتر به‌نظر برسد.

استفاده از تابلوهای بلند و عمودی برای بلندتر نشان دادن سقف

تابلو عمودی

تابلوها هم در دکوراسیون خانه تاثیر به‌سزایی دارند و در ایجاد نقطه کانونی بسیار موثر هستند. شما با استفاده از تابلوهای عمودی، علاوه‌بر ایجاد نقطه کانونی سقف خانه را بلندتر نشان می‌دهید.

قرار دادن وسایل تزیینی بلند در گوشه ها

دکوری بلند

برای استفاده بیشتر از خطوط عمودی و درنتیجه بلند نشان دادن سقف خانه می‌توانید از مجسمه‌ها، آباژورها و سایر وسایل دکوری بلند و کشیده استفاده کنید.

استفاده از مبلمان‌ با رنگ‌های پرجلوه

مبل رنگی

اگر می‌خواهید سقف خانه بلندتر به‌نظر برسد از مبلمانی استفاده کنید که خوش‎رنگ‌ به‌اصطلاح زنده است. شما با ایجاد یک نقطه کانونی خوش‌رنگ و چشم‌گیر موفق می‌شوید که خانه را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، دکوراسیون، از  مجله دلتا دیدن کنید.

 • ساعت دیواری مدرن

  تاثیر ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

  بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ساعت در دکوراسیون نقش چندانی ندارد و فقط یک وسیله کاربردی …
 • فرش در دکوراسیون منزل

  قوانین پهن کردن فرش

  هر کسی دوست دارد زیباترین و بهترین فرش را برای منزل خود بخرد. اما نکته‌ای که باید خیلی به …
 • مدل های جدید دکوراسیون

  اصول قدیمی چیدمان را فراموش کنید

  خیلی از ما وقتی از قوانین و اصولی پیروی می‌کنیم، دیگر به سختی از آن‌ها دست می‌کشیم و سراغ …
بیشتر ببینید در دکوراسیون داخلی

همچنین بخوانید

پارکت در دکوراسیون داخلی

پارکت‌ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می‌شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شم…