مهم‌ترین انتظارات مردان در زندگی زناشویی چیست؟

۱۱
10
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بعد از ازدواج و گذشت چند ماه از زندگی مشترک، اغلب زنان در مورد انتظارات خود از همسرشان صحبت می‌کنند.
انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی

چه مرد و چه زن در زندگی مشترک انتظاراتی دارند و باید از توقعات مرد از زن در زندگی آگاه بود. اکثرا مردان در مورد آنچه که می‌خواهند و انتظاراتی که دارند زیاد صحبت نمی‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی می‌پردازیم.

انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی

بدون شک هیچ زن و مردی کامل نیست. هرکسی نقاط ضعف و قوتی در خود دارد. با این حال، دانستن نیازها و انتظارات مرد از همسر آینده خود به داشتن یک زندگی شاد و روابط سالم کمک می‌کند.

اخلاق خوب از انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی

برای اکثر مردان داشتن یک همسر با اخلاق و خوش رفتار بسیار مهم است. آن‌ها از زن خود توقع دارند که در مقابل شوهر و خانواده او اخلاق نیکو و رفتار پسندیده‌ای داشته باشد. رفتار درست از نظر هر شخصی با توجه به فرهنگ آن‌ها کمی متفاوت است. پس باید در نظر بگیرید که دقیقا مرد از همسرش چه می‌خواهد.

انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی

وفاداری و تعهد

مردان به دنبال زن متعهد می‌گردند. یک مرد انتظار دارد همسرش هم از نظر احساسی و هم از نظر جنسی به‌گونه‌ای باشد که مرد بتواند به او تکیه کند. وقتی ازدواج کردید باید دیگر تمام فکر و حواستان به سمت شوهرتان باشد. مردان انتظار دارند همسرشان فردی وفادار باشد و برای زندگی مشترک خود وقت بگذارد.

صداقت

یکی از خواسته‌های مرد از همسرش این است که همیشه با او صادق باشد. البته صداقت یک موضوع دو طرفه است و هر دو زوج باید نسبت به همسر خود صادق باشند. وقتی زندگی مشترک خود را آغاز کردید یعنی برای همیشه باید با همسر خود یک دل باشید. پنهان کاری یا دروغ در زندگی مشترک پایان خوبی ندارد. صداقت به تمام جنبه‌های زندگی زناشویی شما مرتبط می‌شود. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب با زنان لجباز چگونه برخورد کنیم؟ سر بزنید.

انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی

درک و فهم مشکلات شوهر از انتظارات مردان از زنان در رابطه عاطفی

آنچه شوهر از همسرش انتظار دارد این است که او را درک کند. مردان امروزه شرایط اقتصادی سختی را پشت سر می‌گذارند. آن‌ها توقع دارند همسرانشان این موضوع را درک کنند. به‌عنوان مثال شاید همسرتان امروز در محل کار خود مشکلی داشته و با ناراحتی به خانه آمده است. مرد توقع دارد همسرش او را درک کند. شما می‌توانید به جای غر زدن و کج خلقی کردن او را در آغوش بگیرید.

احترام

آنچه مردان از زنان می‌خواهند این است که به‌عنوان مرد خانه برای آن‌ها احترام قائل باشید. احترام پایه و اساس یک ازدواج سالم است. به یاد داشته باشید که احترام یک رفتار دو طرفه است. احترام جزو نیازهای زنان نیز به‌شمار می‌رود. اگر از شوهرتان توقع دارید به شما احترام بگذارد پس باید شما نیز متقابل رفتار کنید.

احترام

پیشنهاد مطالعه: مطلب با زنان لجباز چگونه برخورد کنیم؟ را بخوانید.

منبعpsychology.avije

۱۱ دیدگاه

 1. رهبر

  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۵۵ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۴ آبان ۱۴۰۱ در ۸:۲۰ ب٫ظ

 3. منطق

  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۴ ق٫ظ

  همانطور که صداقت باید دو طرفه باشد ، تعهد هم باید دو طرفه باشد و مردی که همسر اختیار کرد باید همه فکر و ذهنش همسرش باشد.

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ در ۱:۵۶ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما دوست عزیز🌹🌹

   پاسخ

 4. ناشناس

  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ در ۱:۰۳ ق٫ظ

  👍

  پاسخ

 5. ناشناس

  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ در ۷:۴۶ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ در ۶:۵۱ ق٫ظ

  هدف اول زن این که توی زندگی چشم هم چشمی است خوب این اولین مشکل پس آدم وقتی خونه پادشاه را دید که نباید خونه خودش را خراب کند

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ در ۱:۵۶ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما دوست عزیز🌹🌹

   پاسخ

 7. ناصری یکتا

  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ در ۰:۵۵ ق٫ظ

  بله اینا همش قشنگه بشرط اینکه طرف مقابل برای آرامش رو ح و روانت ارزش قائل بشه …دوست داشته باشه .مغرر نباشه .منم منمش زیاد نباشه تا زن بتونه در آرامش به همه ی گفته های شما عمل کنه

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ در ۱:۵۶ ب٫ظ

   سپاس از همراهی شما دوست عزیز🌹🌹

   پاسخ

 8. ناشناس

  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ در ۹:۲۵ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

این کارها شما را باهوش‌تر می‌کند

تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که اگر مغز شما چیزهای جدیدی را تجربه کند که حس فیزیکی، بویای…