۷ راه برای اینکه بفهمید سگتان عاشق شما است

۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اکثر افرادی که سگ دارند بعد از مدتی او را یکی از اعضای خانواده خود می‌دانند. اما سگ‌ها هم ما را دوست دارند؟
ابراز علاقه سگ ها

بله! سگ‌ها احساسات‌شان را از طرق مختلفی به ما نشان می‌دهند. البته گاهی سخت است تفاوت بین احساسات منفی و مثبت آن‌ها را بفهمیم. اما در آخر سگ‌ها ما را بدون قید و شرط دوست دارند هر چند گاهی این عشق را با روش‌های عجیبی ابراز می‌کنند. روش‌های ابراز علاقه سگ ها را در مجله دلتا بخوانید.

با شما ارتباط چشمی طولانی برقرار می‌کند

سگ ارتباط چشمی را از سر عشق برقرار می‌کند. برقراری ارتباط چشمی طولانی مدت نه تنها در هنگام تربیت سگ موثر است، بلکه کمک می‌کند پیوند بین شما قوی‌تر شود. در حقیقت وقتی سگ‌تان به شما نگاه می‌کند در مغزش هورمون اکسی توسین که همان “هورمون عشق” است ترشح می‌شود!

به شما تکیه می‌دهد

درست مانند ارتباط چشمی، احتمالا شما به کسی که اعتماد ندارید یا از او خوشتان نمی‌آید تکیه نمی‌دهید، سگ‌تان هم همینطور! فرقی نمی‌کند کجا نشسته باشید، اگر سگ‌تان در کنارتان نشست و به سمت شما کج شد، یا حتی به شما تکیه داد به این معنی است که شما را دوست دارد و به شما اعتماد دارد.

به شما تکیه می‌دهد

در اتاق شما می‌خوابد

اگر به سگ‌تان اجازه نمی‌دهید روی تخت‌تان بخوابد و با این حال او دوست دارد در اتاق شما به خواب برود، این نشان می‌دهد واقعا شما را دوست دارد. اینکه او دوست دارد در هنگام خواب کنار شما باشد نشان می‌دهد به شما وفادار است و نمی‌خواهد از شما جدا شود. اگر به او اجازه نمی‌دهید در تخت با شما بخوابد، برایش تختی راحت در اتاق‌تان قرار دهید.

خیلی خوشحال می‌شود وقتی به خانه می‌آیید

آیا وقتی از سرکار به خانه برمی‌گردید سگ‌تان از خوشحالی بالا و پایین می‌پرد، دست و صورت‌تان را لیس می‌زند، اسباب بازی مورد علاقه‌اش را برای‌تان می‌آورد حتی گاهی از هیجان ادرار می‌کند؟ خب این چه علامتی به شما می‌دهد؟ بله او شما را خیلی دوست دارد.

کفش‌ها و جوراب‌های کثیف‌تان را این طرف و آن طرف با خود حمل می‌کند

سگی که صاحب خود را دوست داشته باشد، بوی او را هم دوست دارد به همین دلیل ممکن است سگ‌تان کفش‌ها، جوراب‌ها و لباس‌های کثیف شما را با خود حمل کند و در سبد لباس‌های کثیف‌تان دنبال بوی شما بگردد. دزدیدن لباس‌های کثیف چیز خوشایندی نیست به خصوص اگر سگ‌تان دوست داشته باشد آن‌ها را بجود، اما می‌توانید با فراهم کردن تعدادی اسباب بازی که سگ بتواند آن‌ها را بجود از جویده شدن لباس‌هایتان جلوگیری کنید.

به دنبال تماس فیزیکی است

شاید این را شنیده باشید که سگ‌ها از بغل کردن بدشان می‌آید اما تا به حال تحقیقی این قضیه را ثابت نکرده است. اما چیزی که در واقعیت می‌بینیم این است که سگ‌ها تماس فیزیکی را دوست دارند و معمولا آن را از افرادی که دوست دارند طلب می‌کنند.

او اسباب بازی مورد علاقه‌اش را برای شما می‌آورد

اگر سگ‌تان اسباب بازی مورد علاقه‌اش را برای شما می‌آورد این تنها به این معنی نیست که می‌خواهد با شما بازی کند (اگر چه که بازی کردن برای سگ یکی از راه‌های نشان دادن عشق است)، او با آوردن شی مود علاقه‌اش و ارزشمندترین چیزی که دارد به نزد شما، این پیغام را می‌فرستد که شما برایش بسیار مهم هستید و دوست‌تان دارد.

نحوه ابراز علاقه سگ ها

پیشنهاد مطالعه: مطلب اشیای گوناگون و عجیب که به فضا ارسال‌ شدند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

با این ۵ اشتباه گوشی خود را خراب می‌کنید!

ما روزانه زمان زیادی را صرف تلفن همراهمان می‌کنیم. بنابراین، حداقل انتظاری که داریم این اس…