خانه سلامتی ۹ خوراکی برای افزایش تمرکز

۹ خوراکی برای افزایش تمرکز

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بعضی از خوراکی‌ها در افزایش تمرکز موثر هستند و در عین حال بر خلاف نوشیدنی‌ها و انواع قرص‌های تجاری، سلامتی افراد را به خطر نمی‌اندازند.
تمرکز

بعضی از خوراکی‌ها در افزایش تمرکز موثر هستند و در عین حال بر خلاف نوشیدنی‌ها و انواع قرص‌های تجاری، سلامتی افراد را به خطر نمی‌اندازند. گاهی برخی افراد برای بالا بردن میزان هوشیاری و تمرکز سراغ قرص‌های خطرناکی می‌روند که در اغلب موارد صدمات شدیدی به تندرستی می‌رساند.

به گزارش مجله دلتا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه به‌دلایلی مانند مشغله‌های روزمره، درگیری بیش از حد با تکنولوژی و البته سبک تغذیه نادرست، حواس‌پرتی شیوع پیدا کرده است. اما با مصرف یک دسته از خوراکی‌ها می‌توان این مشکل را کنترل و برطرف کرد. نباید فراموش کنید که با وجود فواید این قبیل خوراکی‌ها، مصرف بیش از اندازه‌ آن‌ها نیز تبعاتی در پی دارد. بنابراین مراقب باشید دچار افراط و تفریط نشوید.

تمرکز

قهوه

ویژگی هوشیاری‌بخش بودن قهوه، معرف حضور همگان هست؛ در هر فنجان قهوه به‌طور متوسط ۲۲ میلی گرم کافئین وجود دارد که به بدن پیام مبارزه یا هوشیاری می‌دهد. قهوه با وارد کردن آدرنالین به خون، ضربان قلب را افزایش می‌دهد و سطح هوشیاری را تا حد زیادی بالا می‌برد.

دارچین

دارچین علاوه بر عطر و طعم فوق‌العاده‌، می‌تواند باعث افزایش هوشیاری و تمرکز شود. دارچین با بهبود عملکرد مغز، به افزایش توجه، بهبود حافظه و افزایش سرعت حرکات انسانی کمک می‌کند.

چای سبز

این نوشیدنی کم‌کالری و طبیعی، به‌دلیل وجود آمینه اسید‌های مفید می‌تواند با افزایش امواج آلفای مغزی و فراهم کردن آرامش بیشتر، عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد.

تخم مرغ

این صبحانه مقوی به دلیل این که حاوی کولین و سایر ترکیباتی است که در عملکرد انتقال‌دهنده‌های عصبی مفید هستند، به افزایش تمرکز کمک فراوانی می‌رساند. مصرف تخم مرغ صبح‌ها هم یکی از بهترین گزینه‌ها برای صبحانه به‌شمار می‌رود. چون در طول روز تمرکز را افزایش می‌دهد.

شکلات تلخ

بر اساس مطالعاتی که سال ۲۰۱۵ از سوی محققان دانشگاه آریزونا انجام شده، مشخص شده است که مصرف شکلات تلخ به انجام وظایف پیچیده کمک می‌کند و تمرکز و توجه به فعالیت‌های دشوار را افزایش می‌دهد.

گردو

گردو

آجیل‌ها و به‌ویژه گردو، از انواع چربی‌ها و پروتئین‌های سالمی هستند که مصرف آن‌ها برای سلامتی بدن توصیه می‌شود. اما درباره افزایش تمرکز، دانشمندان معتقد هستند که گردو عملکرد مغز و حافظه را بهبود می‌بخشد و به افراد در انجام وظایف شناختی، افزایش تمرکز و توانایی پردازش اطلاعات کمک می‌کند.

چغندر یا لبو

این خوراکی نه‌تنها طعم و رنگ فریبنده‌ای دارد، بلکه برای عملکرد مغز نیز یک غذای عالی محسوب می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که مصرف لبو در افراد توانایی‌ها و مهارت‌های شناختی را تقویت می‌کند و با زوال عقل مبارزه می‌کند. لبو همچنین حاوی نیترات است و به همین سبب در بهبود گردش خون موثر واقع می‌شود و به این ترتیب با اکسیژن‌رسانی بهتر به مغز می‌تواند تمرکز و قدرت مغز را افزایش دهد.

نعنا

نعنا در بهبود سیستم تنفسی، افزایش سطح انرژی بدن، تقویت حافظه و افزایش تمرکز بسیار مفید است. مصرف نعنا در افراد، آن‌ها را در انجام وظایف شناختی کمک می‌کند و باعث افزایش تمرکز در آن‌ها می‌شود.

تخمه کدو تنبل

مصرف تخمه کدو تنبل می‌تواند سطح انرژی بدن را افزایش دهد. اما این ماده از این جهت برای مغز مفید است که حاوی روی و روغن امگا ۳ است که هر دو به عملکرد حافظه، مهارت فکر کردن و افزایش تمرکز کمک می‌کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…