تنها با یک وسیله ورودی خانه را مدرن کنید

۷
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آینه کاری راهرو ورودی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های زیبا سازی و دیزاین منازل است.
روش های آینه کاری راهروی ورودی

شما با آینه کاری یک نقطه علاوه بر اینکه زیبایی‌های آن فضا را بیشتر نشان می‌دهید، می‌توانید از دیگر تاثیرات آن نیز بهره ببرید. آینه کاری برای راهروی ورودی خانه باعث می‌شود که فضا بزرگ‌تر و روشن‌تر به‌نظر بیاید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش های آینه کاری راهروی ورودی می‌پردازیم.

روش های آینه کاری راهروی ورودی

برای آینه کاری روی دیوار راهرو می‌توان آینه‌ها را با اشکال مختلف مانند یک پازل در کنار هم نصب کرد.

نصب آینه به‌صورت تکه‌های پازل

تمام قطعات آینه‌ها را یک شکل و یک اندازه برش زده و در کنار یکدیگر بر روی دیوار راهرو نصب کنید. این روش در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد و با هزینه کم می‌توان ورودی ساختمان را فوق‌العاده زیبا و جذاب کرد. آینه‌ها را به شکل و اندازه‌های مختلف درآورده و روی دیوار قرار بدهید.

روش های آینه کاری راهروی ورودی

آینه‌های یکدست و کامل از روش های آینه کاری راهروی ورودی

اگر مدل پازلی مورد پسند شما نیست می‌توانید از آینه‌های یکدست و کامل استفاده کرده و یک آینه در اندازه دلخواه و متناسب با دیوارها و راهرو انتخاب کنید. استفاده از یک یا چندین آینه فانتزی با قاب خاص و زیبا نیز خالی از لطف نخواهد بود. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با این ترفندها دکور خانه را متحول کنید سر بزنید.

روش های آینه کاری راهروی ورودی

نصب آینه در راهرو ورودی با نور طبیعی یا پنجره

برای راهروهایی که دارای پنجره هستند و نور طبیعی در آن‌ها می‌تابد می‌توان یک دیوار را که کنار منبع نور طبیعی است در نظر گرفته و به‌صورت کامل و یکدست با یک آینه بزرگ بپوشانید. با این کار شما یک فضای روشن‌تر از قبل خواهید داشت که بسیار درخشان و دلباز خواهد بود.

آینه کاری مناسب برای ورودی باریک و کوچک

از آنجا که آینه‌ها به یک فضا عمق می‌دهند و با تصویری که در آن می‌بینیم دچار خطای دید شده و فضا را بزرگ‌تر از آنچه که هست می‌پنداریم. با نصب آینه‌های بزرگ در این راهروها می‌توانیم کسالت و دلگیری این فضای کوچک را از بین برده و فضایی بهتر داشته باشیم. در این راهروها می‌توان از آینه‌های مستطیل شکل استفاده کرد. اگر این آینه دارای قاب چوبی باشد گرمای بیشتری را به فضای شما القا می‌کند.

آینه کاری مناسب برای ورودی باریک و کوچک

آینه کاری راهرو ورودی با سقف کوتاه

برای آینه کاری راهروهایی که سقف نسبتا کوتاهی دارند می‌توانید علاوه بر یک دیوار روی تمام سقف نیز از آینه استفاده کنید. این کار ارتفاع را بیشتر نشان می‌دهد. در این راهروها شما باید علاوه بر آینه از خاصیت نور و رنگ‌آمیزی نیز بهره ببرید.

روش های آینه کاری راهروی ورودی تاریک

راهروها معمولا در قسمت‌هایی از منزل قرار دارند که هیچ پنجره یا نورگیری ندارد، همین باعث می‌شود که فضایی تاریک و دلگیر داشته باشند. افراد از این راهروها به سرعت عبور می‌کنند چون نمی‌خواهند دلگیری را تحمل کنند. برای رفع این مشکل می‌توانید آینه‌های بزرگ را در راهرو نصب کرده و نورهای نواری ال‌ای‌دی را دورتا دور آینه‌ها قرار دهید. با همین ابزارهای ساده و هزینه کم مشکل‌تان رفع شدنی است.

روش های آینه کاری راهروی ورودی تاریک

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۶ راه ساده و ارزان برای داشتن خانه‌ای زیباتر را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با چوب بستنی دیوارکوب شیک بسازید +ویدیو

چه خوب است که وسایل تزئینی را خودتان درست کنید و از هنر دست خودتان لذت ببرید. در این ویدیو…