خانه گردشگری رویایی به نام سقالکسار، دریاچه‎ پاک ایران

رویایی به نام سقالکسار، دریاچه‎ پاک ایران

۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وقتی از مناظر زیبا حرف می‎زنیم، همه ما ناخوداگاه یاد طبیعت و جنگل‎های دست نخورده شمال کشورمان می‎افتیم. اما دریاچه سقالکسار گیلان و مناظر اطراف آن مانند بهشت کوچکی ‎است که وقتی قدم به آنجا می‎ گذارید حتی باورتان نمی ‎شود که اینجا ایران خودمان است.
دریاچه سقالکسار گیلان

دریاچه سقالکسار گیلان ، دریاچه‎ پاک و تمیزی است که در نزدیکی ماسوله قرار گرفته. این دریاچه، از سد خاکیِ سقالکسار در دل جنگلی در پانزده کیلومتریِ شهر رشت به‌وجود آمده است. سقالکسار روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان رشت در استان گیلان ایران، که در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رشت در دهستان لاکان قرار دارد. برای خواندن ادامه مطلب با مجله دلتا همراه باشید.

امکانات مجموعه

جاده رسیدن به سد خاکی سقالکسار آسفالت و هموار است. هنگام ورود پارکینگ مناسبی وجود دارد که در صورت خلوت بودن می‌توانید خودرو را تا محلی که قصد برپایی پیک‌نیک دارید در اطراف دریاچه ببرید. اما در تعطیلات و روزهای شلوغ برای آرامش بیشتر باید خودرو را در پارکینگ پارک کنید. یک کافه خیلی با صفا و در دو طبقه، اطراف دریاچه احداث شده که می‌توانید در آن طعم و عطر مطبوع چای گیلان را بچشید و از تماشای منظره زیبای دریاچه و درختان اطراف آن بهره‌مند شوید.

دریاچه سقالکسار گیلان رشت

بهترین مکان برای تور یک روزه

اگر این دریاچه زیبا را به عنوان مقصد ایرانگردی انتخاب کردید، در منطقه وسیع کنار دریاچه سقالکسار و همچنین طبیعت بکر و زیبایی که در همه جای آن به چشم می‎خورد، می‎توانید به راحتی جایی را برای اقامت چند ساعته بیابید، چادری بزنید و در کنار خانواده و دوستان از این محیط لذت ببرید. مناظر چشم نواز و رویایی، چنان حال و هوای شما را تغییر خواهد داد که می‎توانید ساعت‎ها کنار دریاچه بنشینید و به صدای گوش نواز محیط گوش فرا دهید.

دریاچه سقالکسار گیلان دریاچه پاک ایران

سقالکسارِ پاک

یکی از دلایلی که این دریاچه را به دریاچه‎ پاک شهره کرده، توجه مردم بومیِ این منطقه به نظافت است. مثلا رسم زیبای آن‌ها برای پاک نگه داشتن این منطقه این است که هنگام ورود، به شما کیسه‌ای داده خواهد شد برای جمع آوری زباله و در صورت انجام این کار، دو سوم از مبلغ ورودی به شما بازگردانده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب “کویری گمشده در دل طبیعت آذربایجان” را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای با ۲ میلیون عروس دریایی!

دریاچه‌های موجود در سطح این جزیره در پالائو به وسیله شکاف در صخره‌های آهکی به اقیانوس راه …