سه سبک قدیمی دکوراسیون آشپزخانه که از مد افتاده‌اند

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با دانستن سبک‌های دکوراسیون قدیمی آشپزخانه می‌توانید چیدمان آشپزخانه خود را به روز کرده و از مدل‌های جدیدی که طراحان هر ساله ارائه می‌دهند، استفاده کنید.
آشپزخانه قدیمی

هر سال سبک‌ها و مدل‌هایی که زمان زیادی از معرفی آن‌ها گذشته است، از مد می‌افتند و فراموش می‌شوند. شناسایی این سبک‌های از مد افتاده هم در کنار سبک‌های جدید برای همه طراحان و علاقمندان به طراحی ضروری است؛ چون در غیر این‌صورت نمی‌توانند یک طراحی زیبا و به روز ارائه دهند. در ادامه سه سبک که جزو دکوراسیون قدیمی آشپزخانه است را معرفی می‌کنیم.

به گزارش مجله دلتا به نقل از مجله قرمز؛ باید توجه داشت  سبک‌هایی که در این مطلب معرفی می‌شوند فقط زمانی قدیمی محسوب می‎شوند  که در تبعیت از سبک دکوراسیون خانه باشد.

آشپزخانه‌های یک دست سفید ؛ دکوراسیون قدیمی آشپزخانه

آشپزخانه سفید

همان‌طور که می‌دانیم رنگ‌های تیره تم اصلی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هستند. یعنی رنگ‌های بسیار روشن مثل سفید جایی در آشپزخانه‌های امروزی ندارند. البته سفید رنگی نیست که بتوان آن‌را به‌طور کامل حذف کرد؛ ولی آشپزخانه‌هایی که تمام قسمت‌های آن سفید باشند قدیمی شده‌اند. به عبارت ساده‌تر سفید کردن آشپزخانه یک سبک دکوراسیون قدیمی آشپزخانه است. اگر شما چنین آشپزخانه‌ای دارید نگران نباشید چون می‌توانید با تغییر دادن یکی دو قسمت و اضافه کردن رنگ‌های تیره و مد روز در دیوارها، میز و صندلی، کابینت‌ها و حتی اکسسوری‌ها، جلوه‌ای شیک و مدرن به آشپزخانه خود بدهید. البته اگر خانه شما به سبک مدرن، نوردیک، مینی‌مالیسم و سایر سبک‌هایی که رنگ اصلی آن سفید است، این آشپزخانه‌ها نه‌تنها قدیمی نیستند بلکه بسیار جدید و مدرن محسوب می‌شوند.

یک دیوار با رنگ متفاوت

آشپزخانه با دیوار متفاوت

مدتی پیش یکی از سبک‌های شیک و مدرن برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه این بود که یکی از دیوارها به رنگی متفاوت رنگ آمیزی یا در آن از کاغذ دیواری و سرامیک و … استفاده شود تا با بقیه دیوارها تفاوت داشته باشد.اما هم اکنون این سبک قدیمی شده و از مد افتاده است. اگر می‌خواهید دکوراسیون خانه شما با مدل‌های سال ۲۰۱۹ همخوانی داشته باشد بهتر است این سبک و روش را فراموش  یا همه دیوارها را با رنگی خاص و زیبا رنگ کنید یا اینکه قید رنگ‌های تند و متفاوت را به کلی بزنید.

قفسه‌های باز و بدون در

قفسه های باز

چند سال پیش قفسه‌ها و کابینت‌های بدون در سبک محبوب در طراحی آشپزخانه بودند اما درسال ۲۰۱۹ این سبک دیگر مد روز نیست. طراحان معتقدند: عمر این سبک به سر آمده است چون نه فقط از نظر زیبایی شناسی دیگر جذابیتی در آن‌ها مشاهده نمی‌شود بلکه از نظر کاربردی هم ارزش چندانی ندارند. از آنجا که می‌دانید امروزه طرح‌های کاربردی اهمیت بیشتری در طراحی دارند پس جایی هم برای قفسه‌های بدون در نیست و بهتر است در پی یک سبک به‌ روزتر و مدرن‌تر و کاربردی‌تر، برای دکوراسیون آشپزخانه خود باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، دکوراسیون، از  مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چگونه یک تراس زیبا و شیک داشته باشیم؟

بالکن‌های کوچک خانه‌ های امروزی نسل جدیدی از ایوان‌‌های قدیمی هستند که نور و هوای تازه را …