با جعبه‌های چوبی وسایل دکوری بسازید!

۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وسایلی که می‌‌توان با جعبه‌های چوبی ساخت در مواردی خارق ‌العاده و غیرقابل‌باور هستند. با کمی حوصله و خلاقیت می‌توانید آن‌ها را بسازید.
روش های ساخت وسایل دکوری با جعبه چوبی

مطمئنا همه‌ شما جعبه های چوبی را از نزدیک دیده‌اید. این جعبه ها در کیفیت ها و سایز های مختلفی موجود هستند. شاید حتی چند عدد از همین جعبه‌ها مدت‌ زیادی است که در حیاط پشتی منزل‌تان افتاده است. در این مطلب از مجله دلتا به روش های ساخت وسایل دکوری با جعبه چوبی می‌پردازیم.

روش های ساخت وسایل دکوری با جعبه چوبی

در ادامه با چند راهکار برای استفاده از جعبه‌های چوبی در دکوراسیون آشنا خواهید شد.

مهمانی چوبی بر روی دیوار

بد نیست که این خلاقیت را از غیرمنتظره‌ترین جا یعنی از روی دیوارها شروع کنید. دیوارها همیشه پتانسیل خوبی برای القای حس سرزندگی و شادابی دارند. برای این کار کافی است که یک یا چند جعبه چوبی را در سایز دلخواه انتخاب کنید، قسمت زیری و رویی صندوق را (در صورت وجود) جدا کرده و تنها جداره ‌های آن را انتخاب کنید، در صورت نیاز پس از تمیزکاری لبه چوب‌‌ها آن را صیقل زده و با انواع رنگ‌های مناسب رنگ‌آمیزی کنید. برای اینکه خانه زیبایی داشته باشید به مطلب بدون این وسیله اتاق خواب شما ناقص است سر بزنید.

بدون این وسیله اتاق خواب شما ناقص است

ساخت گلدان‌های خلاقانه از روش های ساخت وسایل دکوری با جعبه چوبی

جعبه‌های چوبی می ‌توانند تبدیل به گلدان‌‌های فوق ‌العاده‌‌ای شوند. جعبه‌های چوبی مستطیلی شکل بزرگ‌تر را می ‌توان در حیاط و یا بالکن منزل به‌‌عنوان گلدان برای کاشت یک سری گل از یک خانواده به‌کار برد. گلدان‌‌های کوچک‌تر مربعی شکل را می‌توان برای کاشت انواع گل‌‌های کوچک‌تر مخصوص داخل منزل استفاده کرد. برای عدم سرایت آب به جعبه‌های چوبی و جلوگیری از پوسیدن آن‌ها معمولا داخل این گلدان‌‌ها را با یک لایه پلاستیک مقاوم بپوشانید.

بدون این وسیله اتاق خواب شما ناقص است

ساخت میز و صندلی

شاید باور این مطلب سخت باشد اما جعبه‌های چوبی ساده‌ و به‌ ظاهر بی‌مصرف می ‌توانند حتی به میز و صندلی‌های خوبی نیز بدل شوند. اولین شرط لازم برای این موضوع کیفیت، جنس و استحکام چوب مورد نظر است. شما می‌توانید با ساخت جعبه های چوبی از جنس چوب راش و یا گردو به ‌راحتی میز و صندلی‌‌هایی فانتزی و خلاقانه درست کنید.

ساخت میز و صندلی

صندوقچه‌هایی به سبک سنتی از روش های ساخت وسایل دکوری با جعبه چوبی

درست کردن این صندوق‌ها بسیار ساده بوده و تنها به یک جعبه چوبی بزرگ و یک ست اتصالات نیاز دارد. البته می ‌توان با صرف کمی سلیقه و اضافه کردن قسمت‌‌های دلخواه مانند دسته، قفل و غیره آن را زیباتر کرد. رنگ‌آمیزی صندوق‌های چوبی به رنگ‌‌های متناسب با سایر اجزای دکوراسیون منزل می‌‌تواند نمایی شکیل و هماهنگ به صندوق چوبی مورد نظر داده و گنجینه‌ کوچکی در گوشه اتاق باشد.

صندوقچه‌هایی به سبک سنتی

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این کارها مرگ گیاه آپارتمانی قطعی است! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک بادکنک گلدان دکوری بسازید +ویدیو

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زی…